Windows Server 2012 Essentials Release Candidate k dispozici


Nástupce rodiny serverů Windows Server Solutions (WHS, SBS, SSE) neboli Windows Server 2012 Essentials je aktuálně k dispozici v testovací verzi Release Candidate. Stahovat můžete z Microsoft Download Centra.

Mezi nejzásadnější změny oproti přechozím testovacím verzím patří:

  • Vylepšená podpora pro import vlastních SSL certifikátů – v předchozích verzích byl velký problém dostat do konfigurace vlastní (vytvořený mimo průvodce) certifikát. Nyní je tento proces podstatně jednodušší.
  • Instalace pouze kritických aktualizací během instalace – pro zrychlení prvotní instalace produktu jsou během instalačního procesu kontrolovány a instalovány pouze aktualizace kritické pro instalační proces. 
  • Změny ve Windows SBS Best Practices Analyzeru (BPA) – aktualizována pravidla a přidána možnost jednotlivá pravidla ignorovt přímo v uživatelském rozhraní.
  • Změny v Office 365 – jednodušší import uživatelů z existujícího prostředí Office 365 do Windows Server 2012 Essentials.
  • Podpora DHCP - Windows Server 2012 Essentials umožňuje zapnout roli DHCP serveru a nastavení statické IP adresy pro server samotný.

V blízké budoucnosti se rovněž můžete těšit na další produkty, doplňující Windows Server 2012 Essentials ekosystém:

  • Windows 8 companion aplikace – uživatelé budou moci přistupovat k Windows Serveru 2012 Essentials pomocí různých prostředků: Remote Web Access za pomocí prohlížeče, pomocí Windows Phone 7 aplikace, a z Windows 8 pomocí Windows 8 companion aplikace. Tato nejenže umožňuje snadný přístup k souborům a složkám na serveru, ale rovněž k těmto souborům a složkám umožní i offline přístup.
  • Windows Phone aplikace – aktualizovaná verze Windows Phone aplikace, umožňující spolupráci s Windows Server 2012 Essentials. Aplikace kromě jiného umožňuje přístup k souborům a složkám na serveru.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content