Outlook.com – Jak upgradovat váš Hotmail účet do nového rozhraní?


Pravděpodobně jste již zaregistrovali, že Microsoft minulý týden představil inovovanou doménu Outlook.com. Zde si můžete kromě nového Microsoft Account (dříve Live ID) ve tvaru něco@outlook.com zejména vyzkoušet a začít používat novou obdobu webového uživatelského rozhraní pro elektronickou poštu. Nové rozhraní je koncipováno tak, aby poskytovalo čistý design, který dává více prostoru samotným mailovým zprávám, a který je dobře čitelný a použitelný na moderních zařízeních a mobilních telefonech. Součástí rozhraní je i lepší integrace se sociálními sítěmi typu Facebook, Twitter či LinkedIn, propojení s funkcionalitou nových Office, možnost volání kontaktů pomocí Skype videohovorů, chytré třídění pošty a filtrování tzv. šedých mailů (pošta, která sice není nevyžádaná, ale přece jen už otravuje, například nabídkové katalogy, do kterých jsme se sice sami přihlásili, ale frekvence pošty už je poněkud… nepřiměřená).

Ve víru nových informací poněkud zanikla informace, že do nového uživatelského rozhraní si můžete přepnout i své stávající Hotmail účty. Na tuto možnost cílí Lukáš Potužák, jehož návod v následujícíh řádcích vám přiblíží, jak toto rozhraní vyzkoušet:

Zadejte v prohlížeči www.live.com nebo www.hotmail.com a přihlašte se do služby pod svým Windows Live ID:

image

Klikněte na „Hotmail“ v horním hlavním menu:

image

Klikněte na „Upgradovat na Outlook“ v kontextovém menu „Možnosti“:

image

V následujícím informačním okně kikněte na „Upgradovat na Outlook“:

image

Váš Hotmail účet je nyní upgradován na Outlook.com uživatelské rozhraní a připraven k použití:

image

Nezapomeňte vyzkoušet také další nové možnosti (Lidé, Kalendář, SkyDrive):

image

image

Nové Outlook.com uživatelské prostředí je také možné přepnout zpět do původního Hotmail rozhraní. Použijte symbol/ikonu “ Nastavení“ a klikněte na „Přepnout zpátky na Hotmail“:

image

Hodně zábavy s novým Outlook.comVeselý obličej

- Kanty

Comments (6)

 1. design says:

  Nový Outlook je fajn, design celkem povedený, jen je to všechno dost velké. Na tablety asi OK, ale na PC s velkým rozlišením by to chtělo mít možnost alespoň nastavení velikosti písma. Nejde to někde nastavit?

 2. Jarda says:

  Je to super … líbí se mi to. Doufám, že sjednotí stejně vzhled i u kalendáře a skydriv.

 3. Tomáš Koška, Microsoft says:

  Dobrý den, prošel jsem celé uživatelské rozhraní Outlook.com a měnit velikost písma bohužel nejde. Váš podnět má rozhodně smysl, předávám produktovému týmu. I vy sám můžete poslat zpětnou vazbu a to prostřednictvím odkazu „feedback“.

  Děkujeme

 4. xlnc says:

  Jinak by asi neškodilo zmínit přechod z Hotmail.cz a aliasy…

 5. Mlsoun says:

  A na sekci mobilního telefonu zapomněli. Na správu mobilu se dostanu pouze přes kalendář, který běží ve starém hotmail režimu

 6. Anonymous says:

  Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content