Co IT-týden dal: výlet do datacentra, deportace


Kanty> Při pročítání článků z letošního TechEdu jsem narazil i na jednu zajímavou informaci. Někteří šťastní návštěvníci konference, kteří byli ve správnou chvíli na správném místě, měli možnost podívat se do Microsoft datacentra, ve kterém mimo jiné běží například služby Office 365. Ti z vás, kteří se o datacentra zajímáte, asi už tušíte, že tato možnost byla skutečně unikátní. V těchto datacentrech panují přísná bezpečnostní opatření, většinou se ani přesně neví, kde datacentrum leží, natož aby vás do něj pustili a už vůbec by vás nenechali natočit o návštěvě reportáž. V rámci TechEdu toto vše možné bylo, a to zcela legálně a beztrestně. Pravda, drobný háček v tom je, ale ten nebudu prozrazovat a nechám vás, ať se podíváte sami. Video naleznete tady.

Irča> Máme u nás v DPE novou kolegyni Evču, která má na starosti akademickou sféru. Nastoupila v prvnímu červnu, tudíž měla šanci zaslechnout, jak se s Kantym a KFL domlouváme každý pátek na tom, co napíšeme do CITD. Z našich hovorů usoudila, že musí udělat něco extra, aby mohla být v CITD alespoň zmíněna, po čemž touží ode dne kdy nastoupila. Musím říct, že do toho šla srdcem, a tak je můj dnešní příspěvek o ní.

Na začátku července Eva odletěla do Sydney na celosvětové finále studentské soutěže Imagine Cup. Ze Sydney pak měla rovnou přelétat do Atlanty, na zaměstnaneckou konferenci MGX. Tam již ale nedorazila. Zatímco já při své cestě do USA zjistila, že nemám platnou ESTU, až těsně před nástupem do letadla, Evu nepustili v Sydney na letišti již přes první kontrolu. Milý australský úředník jí informoval o tom, že má již 2 roky propadlé vízum, business vízum jí neuznají a ESTU si zřídit nemůže, neb nevlastní biometrický pas. Pak jí poslal na americký konzulát v Sydney. Když na americkém konzulátu podstoupila cca hodinový výslech úředníkem, kterého její záležitost v zásadě nezajímala a vůbec nebylo jeho snahou pomoci jí, ubrečená se zhroutila na podlahu, kde jí po chvilce našel šéf úřadu. Ten byl o trochu víc přívětivější. Konzulát může opustit, jakmile ukáže platnou letenku do ČR a bude tak splněna podmínka deportace. Dál není již moc o čem psát. Letenku si zajistila a místo na MGX teď sedí smutná s námi v kanceláři. Na druhou stranu je ale šťastná, že se dostala do dnešního CITD. Za to to přeci stálo!

Poučení: nejezděte bez biometrického pasu nikamVeselý obličej

 

Pohodový a příjemně strávený víkend bez cestovních trablů přejí

Kanty, Irča a KFL (t.č.n.d.)

Comments (3)

 1. Chudák holka 🙁

  mimochodem, co znamená t.č.n.d. ? Ten Člověk Nemá Duši? Toho Čeká Neprůjezdná Dálnice?… 🙂

 2. x says:

  Toho casu na dovolene,nebo?

 3. blogCZSK says:

  t.č.n.d. je mnou čerstvě vymyšlená zkratka a znamená "toho času na dovolené":)

  – Kanty

Skip to main content