Ke stažení: Microsoft DirectAccess Connectivity Assistant 2.0 RC


Jak pravděpodobně vít, DirectAccess je technologie, kterou lze zjednodušeně popsat jako VPN připojení, jež uživateli umožňuje přístup k prostředkům interní firemní sítě odkudkoliv na světě, přičemž proces navazování a správy spojení je zcela transparentní. Tato technologie byla uvedena u Windows Serveru 2008 ve spolupráci s Windows 7 a inovovaná verze Direct Accessu je k dispozici i ve Windows Serveru 2012.

Jako u každé technologie, tak i u DirectAccesu mohou při implementaci, případně i později v ostrém provozu, nastat potíže, které bychom rádi pokud možno co nejjednodušším způsobem diagnostikovali. Proto Microsoft dává zdarma k dispozici nástroj DirectAccess Connectivity Assistant 2.0 (DCA), aktuálně ve zkušební verzi Release Candidate (RC). Nástroj je k dispozici ke stažení na Microsoft Download Centru (je potřeba projít validací legálního OS), cíli na scénář použití DirectAccessu u Windows 7 na straně klienta a Windows Serveru 2012 RC na straně serveru a umožňuje následující:

  • Poskytuje kompletní informace o stavu připojení.
  • Dává k dispozici možnost znovunavázání spojení v případě výpadků či jiných problémů a shromažďuje diagnostické údaje pro pozdější zpracování.
  • Podporuje one-time password (OTP) autentizaci pro scénáře, kdy je OTP v rámci DirectAccess připojení vyžadován.

Po stažení máte k dispozici následující soubory:

  • DirectAccess_Connectivity_Assistant_2_0_RC.zip – zip soubor obsahující všechny další soubory uvedené níže.
  • DirectAccess_Connectivity_Assistant_2_0_RC_GP.adml; DirectAccess_Connectivity_Assistant_2_0_RC_GP.admx – GPO šablony pro nastavení DCA na klientských počítačích.
  • DirectAccess_Connectivity_Assistant_2_0_RC_x64.msi; DirectAccess_Connectivity_Assistant_2_0_RC_x86.msi – instalační soubory potřebné pro instalaci na 32bit, resp. 64bit OS.
  • DirectAccess_Connectivity_Assistant_2_0_RC_AdminGuide.docx – příručka pro správce popisující, jak aplikaci instalovat a jak konfigurovat GPO šablony.
  • DirectAccess_Connectivity_Assistant_2_0_RC_UserGuide.docx -  uživatelská příručka, která může být distribuována na počítače s DirectAccess Connectivity Assistantem (DCA) 2.0 RC.

V souvislosti s DCA doporučuji jako učební materiály následující zdroje:

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content