Co IT-týden dal: vyspělá domácnost


Irča> Jak již někteří z vás víte z vyprávění (nebo mých příspěvků), manžel je fanda do počítačů, různých technologických vychytávek a novinek, proto si asi umíte představit jak vypadá vybavení a chod naší domácnosti. Začíná to kočkou, která má nastřelený RFID čip a vlastní dvířka do domu, která se díky čipu otevřou právě jen jí, a končí nainstalovaným sharepointem, který jako řádná domácnost s několika počítači samozřejmě máme (to už je ale jiná historka, kterou mohu také někdy příště zveřejnit, pokud budete chtít J).

Kolegové jsou již zvyklí, že občas chodím s neobvyklými požadavky, případně prosbami o radu v zapojení něčeho, s čím si doma nevíme rady. Minulý týden se mi znovu podařilo vyvést je krapet z míry a nasadit jim na pár hodin brouka do hlavy. Konkrétně mluvím o KFL a Štěpánovi Bechyňském, kteří si cca v jedenáct hodin večer přečetli můj post na facebooku: „Zjisteni: hudba se pri 5.0 db vypina...normalne se na televizi koukame s -55.0 db. V cem je problem?? Okna i zaluzie jsou zatazeny. 🙁„ Už asi začínáte tušit, co jim vrtalo hlavou. Jak se nám doma podařilo napojit zesilovač na předokenní žaluzie a okna? Když jsem druhý den časně ráno (Pozn.red.: okolo jedenácté) přišla do práce, už na mě ti dva netrpělivě čekali a jejich první dotaz se týkal právě této naší vychytávky. Následovalo už jen velké zklamání. Ani naše domácnost nemá (zatím) předokenní žaluzie ani okna na zesilovač napojeny. Maximální hlasitost, případně vypínání zvuku nemá tudíž se žaluziemi a okny naprosto nic společného. Ten večer jsem prostě vypublikovala myšlenkový pochod, který jsem si již ráno ani sama nedokázala vysvětlit.

A jen pro úplnost, ten večer u nás byla party (účastnily se samé odbornice na audio: já, Šárka, Klára, Katka), a jelikož jsem v nastavování hlasitosti překročila únosnou mez, inteligentní zesilovač prostě v zájmu ochrany reproduktorů odpojil výstupy na repra. Stačilo lehce ztlumit a vše jelo jak mělo, ale napadlo by vás to z mého výše uvedeného příspěvku? Schválně, co byste jako příčinu tipovali vy? Diskuse je otevřenáVeselý obličej

Kanty> Irčina historka mi připomněla jednoho francouzského kolegu, který je velkým fandou do platformy Windows Home Server. Krátce po uvedení první verze měl server doma, nastavil na něm co se dalo, postupně připojoval i hardware a nakonec dokázal vyprodukovat fantastické demo, kdy před audiencí v Mnichově se pomocí prohlížeče připojil ke svému Home Serveru (běžícím v bytě v Paříži), zprovoznil obraz z doma nainstalované kamery a na dálku se jal roztahovat a zatahovat záclony, rozsvěcet světla a provádět další kousky, které už se blížily trikům iluzionisty. Úspěch měl obrovský a demo se tehdy tuším i natáčelo pro další použití. Při večerním oddechovém drinku jsme pak na toto téma samozřejmě zavedli řeč, probíraly se možnosti celého systému, možnosti dalšího rozšíření a zákonitě padla i otázka na slabá místa. Kolega, se sklenkou whisky v ruce, se hluboce zamyslel a poté odpověděl: “Pokaždé, než začnu demovat, musím zavolat manželce, aby do místností pokrývaných kamerou nechodila. Už se mi tam jednou připletla a snažila se roztažené záclony zase dát zpět”. Znovu se zamyslel a dodal: “Příštím krokem bude napojit na centrální ovládání i manželku”.

Pokud mám správné informace, tak kolega stále žije ve spokojeném manželství, takže předpokládám, že vytyčený směr dalšího rozvoje buďto zapomněl, nebo jej raději změnilVeselý obličej

Pohodový víkend bez poruchových vymoženosti přejí

Irča, Kanty a KFL (t.č. na dovolené)

Comments (2)

  1. Štěpán BechyNský says:

    Tak za to Ň má Kanty trestného panáka. Jsem v Turecku, tak hádejte, co ho čeká za dobrotu.

  2. Pavel says:

    Wow, implementovat domacimu zvireti RFID cip na otvirani dveri atd. je super napad 🙂

Skip to main content