Nové vztahy v rodině Windows Small Business Server


I když nadpis zní jak upoutávka na některý z rodinných seriálů tuzemských televizních stanic, toto oznámení je myšleno zcela vážně.

Jak jste asi všichni zaznamenali, v rodině Windows Small Business Server 2011 přibyl nový člen v podobě edice Essentials. Tato edice nabízí zákazníkům tzv. „cross-premise“ řešení, tedy spojení dvou světů. Tím jedním světem je myšleno, že zákazník má stále u sebe svůj server pro účely správy identit či souborový server a pro účely sdíleného webu, pošty využívá cloudových služeb Office 365. Oproti tomu ve Windows Small Business Server 2011 Standard zůstalo vše při starém, tedy takové „all-in-one“ řešení. Do budoucna nás však čekají poměrně dramatické změny v této oblasti. Jaké?

Windows Small Business Server 2011 Essentials se bude jmenovat Windows Server 2012 Essentials. Tedy zde dochází ke změně rodinného stavu, kdy se nám SBS 2011 Essentials přižení do velké rodiny Windows Server 2012. A jestli se teď ptáte, co bude s SBS 2011 Standard, tak pozorně čtěte.

Windows Small Business Server 2011 Standard je poslední verzí rodiny Small Business Server a žádný produkt jí v pokrevní linii nenahrazuje (viz blogpost SBS týmu). Licence této verze a edice budou k dispozici do 31. 12. 2013 skrze OEM distribuční kanál a do 30. 6. 2013 ostatními distribučními kanály společnosti Microsoft.

Více informací zatím nebylo uvolněno, a tak si na detaily počkejme na světovou partnerskou konferenci, která se koná letos v Torontu 8. července.

- Jan Pilař, MVP

Comments (1)

  1. SBS končí says:

    jinak řečeno SBS končí a bude jen nějaky essentials server a online cloud

Skip to main content