Jak na privátní cloud – scénář 9


Service Manager, komponenta System Center pro správu služeb, nástroj pro řízení incidentů, problémů, změn a požadavků uživatelů. Dalo by se hovořit o HelpDesku, nicméně Service Manager přece jen míří o něco výš a jedná se o skvělého pomocníka v oblasti řízení IT a procesů podle MOF nebo ITIL.

V předchozích scénářích jsme s tímto nástrojem trochu pracovali, a tak už si určitě dokážete představit možnosti využití tohoto systému. Mezi veliké přínosy patří samozřejmě integrace s dalšími nástroji System Center. Každý uživatel aplikace ServiceDesk zcela oprávněně požaduje z tohoto systému jasné a přehledné výstupy, které dokáží poskytovat přesné informace o fungování (nejen) IT. Tedy například přehledy o počtu vytvořených incidentů, průměrné době řešení incidentů, přehledy o plnění SLA, zdroje nejčastějších problémů a mnoho dalších informací. Pokud už máte zkušenosti s nástroji System Center, určitě jste zvyklí na velké množství reportů využívajících služeb SQL Reporting Services. Totéž lze očekávat i v prostředí Service Manageru. Ve scénáři si ukážeme, jakým způsobem je možné reporty generovat.

Co je ale zajímavější ve verzi 2012, je možnost pracovat s OLAP kostkami. Přímo z konzole SCSM spustíme Microsoft Excel a ukážeme si jednoduchý způsob práce s daty uloženými v CMDB. Jedná se o velmi efektivní a rychlý způsob vytváření požadovaných přehledů a grafů. Ve scénáři se podíváme na některé vytvořené přehledy, které jsou už v prostředí MS Private Cloud vytvořeny.

Pokračujeme na MSTV.cz

Jan Matějka, AGCOM a.s.
www.agcom.cz
janmatejka.wordpress.com

Comments (1)
  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Comments are closed.

Skip to main content