Co IT-týden dal: fistule


Kanty> Tak mě po nějaké době opět sklátila choroba. V pondělí ráno jsem ještě normálně fungoval, mluvil a řval na děti, odpoledne už jsem sotva sípal. Nebýt toho, že jsem si během rozhasil notebook takovým způsobem, že šel do startup repairu a požadoval BitLocker recovery key (kterýžto samozřejmě mám, ovšem v práci v šuplíku), tak jsem do práce ani nešel. Takhle ale nebylo zbytí, proto jsem se v úterý ráno objevil v kanceláři.

Musím říct, že jsem byl zklamán. Nejen, že se mi chlapci a děvčata z kolektivu smáli, protože jsem mluvil pouze fistulí, ale ještě mě hrubě napadali, abych vypadl a nenakazil všechny okolo. Takhle si tedy soudružskou pomoc kolektivu opravdu nepředstavuju! No nic, zhrzeně jsem přeinstaloval notebook (ukázalo se totiž, že BitLocker recovery key neleží ani v práci v šuplíku; požehnejme Home Serveru a jeho zálohám!) a jel jsem se vyplakat domů. Tam mě manželka nekompromisně vyslala k doktorce (moje zmužilost, se kterou jsem chtěl překonat chorobou, na ni nezapůsobila). Doktorka mi asi z metrové vzdálenosti (fakt nechápu co na takovou dálku může vidět) posvítila do krku, zamumlala si “to je jasný” a jala se předepisovat recept. Vyfasoval jsem antibiotika, něco na uklidnění krku a doporučení, že až do konce týdne mám jenom šeptat.

Přátelé, zkoušeli jste někdy šeptat v rodině, kde se pohybují dvě neřízené střely ve věku čtyři a sedm let???? Je to extrémně těžká zkouška a musím říct, že příkazy, pronášené k dětem šeptem, opravdu nemají stejný účinek, jako když se na ně zařve. Po několika neúspěšných pokusech jsem našel fintu. Stačilo zajít za ženou, šeptem jí sdělit, aby zařvala na děti, a výsledek se dostavil. Navíc byl doprovázen příjemným bonusem: žena po dvou dnech konečně uznala, že v domácnosti mám také svoji roli. Večer u kávy se přiznala, že řvát na děti pořád sama, tak se z toho zblázní, a mou pomoc v tomto směru označila jako neocenitelnou.

Takže se opět osvědčilo staré známé rčení, že všechno zlé je pro něco dobréVeselý obličej

 

Krásný víkend bez chorob přejí

Kanty, KFL a Irča

Comments (0)

Skip to main content