Novinky ve Windows Azure


(převzato z českého MSDN blogu)

Dnes večer Scott Guthrie v živém přenosu oznámí novinky ve Windows Azure. Bude se jednat o největší rozšíření možností platformy od jejího uvedení. Co konkrétně bude oznámeno?

Windows Azure Virtual Machines

Dnešní VM role je bezstavová, tzn. změny v ní nemusí být trvalé. Naproti tomu nové Virtual Machines jsou plnohodnotné virtuální počítače s trojitě zálohovanými VHD disky, kde si můžete spustit cokoliv chcete  - ať už vlastní VHD image anebo si vybrat některý z připravených variant operačních systémů (a to nejenom od Microsoftu) a tento si libovolně upravit. Máte tedy kompletně k dispozici celý virtuál s garantovanou odolností proti selhání a rychlou obnovou v případě HW závady. Druhou stránkou je fakt, že se o něj musíte sami starat – instalovat aktualizace, hlídat volné místo na disku, monitorovat atd. atd. Při použití Windows Azure/SQL Azure máte sice menší flexibilitu, ale odpadá drtivá většina těchto nepříjemných povinností.

Windows Azure Virtual Network

Vytvořte si VPN spojení k vašim virtuálům v cloudu, zvolte si vlastní IP adresy, … – to vše vám umožňuje transparentně připojit počítače běžící v cloudu do vaší lokální sítě.

Windows Azure Web Sites

Doteď je nejmenší jednotka výpočetního výkonu, kterou si můžete pronajmout, rovna virtuálnímu počítači. S Windows Azure Web Sites budete mít k dispozici možnost nasadit vlastní webovou aplikaci do sdílené farmy virtuálních počítačů. Samozřejmě možnosti jsou omezenější než když je virtuální počítač pouze váš, na druhou stranu bude tato možnost výrazně (nebo spíše VÝRAZNĚ) levnější než když je virtuální počítač pouze váš.

A řada dalších věcí. Na blogu Windows Azure týmu najdete oficiální oznámení. Detaily se dozvíte dnes večer v živém přenosu.

Anebo nejlépe – souhrn těch nejdůležitějších věcí vám přineseme za dva týdny v českém Live Meetingu, kde se budete moci na vše zeptat.

Těšíme se na vás,

Michael

Comments (2)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

  2. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content