Co IT-Týden dal: žebrák, tenistka a Windows 8


Kanty> Vzhledem k tomu, že včera večer vyšla Release Preview verze Windows 8, nebudu dnešní CITD moc natahovat, poněvadž mě čeká reinstalace notebooku. Jako každý hračička se na ní těším a pojedu ji načisto od začátku. Pravda, přiznám se, nejprve mne napadlo, že zkusím upgrade. Spustil jsem wizarda, ten pár hodin stahoval z internetu, pak něco chroupal, ukázal kompatibilitu aplikací. Šedesát jich prošlo, jedna s varováním. Říkám si, super, to jde, jedeme dál. Pak jsem se dostal na výběr, co vlastně chci z původní instalace (Windows 8 Consumer Preview) zachovat:

Chvíli jsem přemýšlel, zda kliknout na “Help me decide”, abych si ulehčil rozhodování, ale pak jsem se rozhodl sám (přece jen se považuju za experta, tak co). Čistá instalace to jistí a vám snad moje ztráta času stejný čas ušetří. Instalaci zdar a příští příspěvek už připravím z nově instalovaného ntb :).

Abych ale nepsal jen o práci: včera se starší dcera poprvé v životě účastnila tenisového turnaje. V družstvu jich bylo jedenáct, potěšilo mě už to, že ji trenér při rozřazování do dvou skupin přidělil do té silnější. A aby toho nebylo málo, vyhrála všechny zápasy s výjimkou jediného a vybojovala si svou první stříbrnou medaili:

Pozorní čtenáři si také určitě všimli, že dcera je slušivě oblečena v barvách a logu rodinného sponzora, logo "Microsoft Kid" mluví za vše:)

KFL > Za sebe tento týden nic moc nemám, protože pořád plánujeme. Ale jeden náš nejmenovaný kolega si udělal hezkou sociální sondu, o kterou bych vás nerad připravil.

Byl u jednoho zákazníka v centru Prahy. Zaparkoval tedy auto v placených garážích v Palladiu. Když od zákazníka odcházel, zjistil při ukládání věcí do batohu, že si doma zapomněl peněženku. Tím se dostal do prekérní situace, protože neměl jak zaplatit parkovné. Požádal tedy s omluvou o parkovací lístečky v dané firmě, kde je obratem dostal. Když se potom dostal k automatu, došlo k zajímavé situaci. Automat požádal o 160 korun. Kolega začal skenovat lístečky a když dodělal poslední, zjistil, že jimi zaplatil pouze 150 korun a ještě zbývá doplatit deset kaček. Co teď? Vrátit se zpět do firmy pro další lísteček nepřicházelo v úvahu, logicky se tedy rozhodl, že bude žebrat.

Stál tedy u automatu s rozjetým placením a zkusmo oslovil asi 5 lidí s vysvětlením o deseti korunách. Věřil tomu, že snad vypadá natolik věrohodně, že se najde dobrá duše, která mu pomůže. A co myslíte?

Celkem oslovil 4 lidi. Dva ho ani nenechali domluvit, třetí ho poslal kamsi, čtvrtý se na něj jen hrozivě podíval. Po pár minutách bylo jasné, že žebráním parkoviště nezaplatí. Sáhnul tedy do batohu, aby zavolal o pomoc, a naprosto náhodou nahmátnul zapadlou minci, která se schovávala v útrobách úložných prostor. Byla to dvacka.

Ve finále všechno dobře dopadlo. Po vyprávění jsme svedli diskuzi o tom, zda bychom my desetikorunu dali/půjčili, popř. jak bychom nastalou situaci řešili v případě, že by peníze chyběly nám. Byla z toho zajímavá debata se standardním výsledkem. Nám se to jednak nemůže stát, a druhak žebrat u automatu na parkování je otřepané klišé už od roku 2005, takže peníze vydá z ruky jen naprostý amatér :)).

 

Irena > Tak dnes trochu seriózně. Včera byla vypuštěna nová zkušební verze Windows 8 – Release Preview. Více informací naleznete v článku Delivering the Windows 8 Release Preview.

Je mi potěšením vás též infomovat, že v tuto chvíli máme na Windows Store dostupné již 3 české aplikace a čtvrtá bude zveřejněna v nejbližších dnech.

Abyste aplikace na Windows Store nalezli, je potřeba mít „standardní česká nastavení“, zejména „location“ Czech Republic.

E15 od společnosti Inmite. Aplikace ke stažení zde:

clip_image002

Rune Legend od společnosti Dreadlocks. Aplikace ke stažení zde.

clip_image004

Zapakatel společnosti Fleveo. Aplikace ke stažení zde.

clip_image006

PhoneCopy společnosti e-Fractal. Aplikace bude ke stažení během několika dní.

clip_image008

 

Hezký víkend a hodně štěstí s instalací :).

Pohodový instalační víkend přejí,
-  Kanty, KFL a Irča

Comments (0)

Skip to main content