Školení na Microsoft Solution Accelerators zdarma


Na českém TechNet blogu poměrně pravidelně informujeme o novinkách na poli Microsoft Solution Accelerators, neboli rodině užitečných nástrojů a utilit, které jsou k dispozici zdarma ke stažení a při správném použití významným způsobem usnadňují život systémovým správcům, případně designérům systémových řešení. Z těchto nástrojů můžeme namátkou jmenovat Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit, Microsoft Deployment Toolkit (MDT), Security Compliance Manager (SCM) a další zajímavé nástroje (kompletní přehled naleznete zde).

Aby pro vás start s těmito nástroji byl jednodušší, máte nyní k dispozici zdarma nový kurz na Microsoft Virtuální Akademii (MVA): Microsoft Solution Accelerators for the Datacenter and Private Cloud. Kurz se primárně věnuje využití Solution Accelerators nástrojů při plánování a nasazení privátního cloudu, ovšem znalosti zde získané uplatníte i při jiných scénářích. Kurz se zabývá následujícími:

  • Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit
  • Microsoft Deployment Toolkit (MDT)
  • Virtual Machine Servicing Tool (VMST)
  • Security & Compliance Manger (SCM)
  • Data Classification Toolkit (DCT)

Jedna kapitola kurzu je věnována SCVMM Self-Service Portal (SSP), neboli nadstavbě nad Virtual Machine Manager 2008 R2, která dodává prvek samoobslužnosti do řešení privátního cloudu.

Kurz je v angličtině, protože jsou však rovněž v angličtině i všechny výše uvedené nástroje, věřím, že to nebude na překážku a kurz se stane vítaným zdrojem informací pro použití Microsoft Solution Accelerators.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content