Jak na privátní cloud? Instruktážní videa napoví! – První scénář k dispozici.


SysCnt_v_rgbO vydání nových verzí nástrojů System Center 2012 už ví v podstatě každý, stejně tak jako o tom, že s pomocí těchto produktů lze velice elegantně vybudovat Privátní Cloud. Co je to privátní Cloud už jste slyšeli jistě také díky celé řadě prezentací a přednášek. Jak ale takové řešení vypadá v reálu, co by se s tím vlastně dalo dělat a existuje „to“ vůbec? To jsou možná otázky, které si klade mnoho IT odborníků.

ms-PrivateCloudSolutionsMohu vám oznámit, že existujeVeselý obličej Ano, viděl jsem „to“ a vy nyní můžete také. Společnost Microsoft provozuje ve svých datových centrech celou řadu demo prostředí s Privátním Cloudem. Pro tato prostředí vypracovali 14 vzorových scénářů, které je možné testovat. Pokud máte stejně jako já ve veliké neoblibě jakýkoliv Hands On Lab, tedy v podstatě „tupé“ procházení a odklikávání něčeho, čemu stejně nerozumím, rozhodl jsem se vám to alespoň trochu ulehčit. Všechny scénáře jsem prošel a vyzkoušel a rozhodl jsem se je pro vás nahrát a okomentovat. Jedná se o cca deseti minutová videa, která demonstrují konkrétní scénáře tak, jak jsou připraveny. Není v časových možnostech těchto videí popisovat možnosti nástrojů System Center, které už byly detailně popsány v sérii System Center Akademie (taktéž na MSTV.cz). Všechny scénáře na sebe navazují a pokaždé jsou využívány různé nástroje z rodiny System Center. Všechna videa naleznete postupně na stránkách MSTV.cz a pevně doufám, že vám výrazně ušetří čas a pomohou udělat si obrázek o Microsoft Private Cloud řešení.

Scénář 1:

V prvním scénáři se budeme pohybovat pouze v prostředí SC Service Manageru 2012. Cílem tohoto scénáře je vypublikovat na webový portál Service Manageru službu, ve které bude připraven požadavek pro uživatele. Tímto krokem umožníme uživatelům založit požadavek (service request) na portálu a vynutíme vyplnění požadovaných hodnot, které budeme dále využívat v automatizaci a Service Manager workflows. Podíváme se krátce na možnosti tvorby takového požadavku. Vytvořená a vypublikovaná služba našeho katalogu a odpovídající požadavek bude využit v dalším scénáři.

Jste vítáni a navštivte MSTV.cz

Jan Matějka, AGCOM a.s.
www.agcom.cz
janmatejka.wordpress.com

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content