Co IT-týden dal: under the table, pogodi!


KFL > Tomáš se tváří hrozně zaměstnaně, takže dnešní vydání CITD nejspíš vynechá. Oproti minulému článku bude tenhle spíš nevtipný, protože se váže k práci.

Aktuálně běží celou pobočkou plánování. Nový hospodářský rok začne v červenci, tudíž je nutno mít hotové plány, rozpočty a všechno k tomu, co se v něm bude dělat. Samotný akt plánování není nijak extra zajímavý, spousta čísel, tabulek, diskuzí a nápadů - možná to znáte také.

Abych si trochu odpočinul od téhle bohulibé činnosti, vyrazil jsem v úterý do Brna, abych navštívil tamní pobočku WUG. Znovu mě potěšilo, že se odpoledne (po práci) schází skupina technicky orientovaných lidí, aby si poslechla přednášku a dověděla se něco nového. Je to příjemný pohled a na činnost sdružení WUG to dává moc příjemnou perspektivu.

No a abych nebyl jen trapně suchý - náš místní neúnavný dříč Honza Š. měl včera telefonát s někým v USA ohledně jakéhosi bugu. Na tom není nic až tak zajímavého, ale pak nás s Tomášem zaujalo, že Honza v rámci hovoru popisoval i doprovodné aktivity. Abych to vysvětlil… Snažil se pustit počítač, na kterém měl jiné prostředí, které bylo nečekaně potřeba k diskuzi o bugu, takže zahlásil, že ho zapíná a pak čekal. Ticho se roztahovalo kolem nás a Honza měl očividně snahu ho něčím vyplnit. Takže při čekání a posléze identifikaci nějakého problému zničehonic zahlásil: "Yes, no problem, I'm now going under my table." Načež zahučel pod stůl, aby mohl laborovat s kabeláží. (Tady už se máte smát. Pokud vám to vtipné nepřipadá, pak se omlouvám. My se nasmáli dost.)

Iren > Jak se blíží konec soutěže 100x Nokia Lumia pro vývojáře WP7, zvyšuje se počet zasílaných hotových aplikací na Marketplace. Minulý týden se mi taková jedna soutěžní aplikace dostala „do rukou“. Kluci již o ní na blogu psali, jedná se o remake populární digi hry Nu, pogodi!, neboli chytání vajec. Já osobně jsem z aplikace byla úplně nadšená, protože jsem na této digi hře vyrostla. Přestože hra na telefonu opravdu vypadá jak originál, manuální tlačítka na chytání vajec prostě chybí. Tak jsem se rozhodla, že se pokusím sehnat opravdu ten pravý originální exemplář. Myslela jsem si, že nemůže být těžké na internetu hru sehnat, ale to jsem se šeredně mýlila. Asi po půlhodinovém hledání, kdy jsem narazila asi na 8 poptávek po této hře, jsem konečně na jednom nejmenovaném webu hru zahlédla! Neváhala jsem a za horentních Kč 1.250 ji objednala.

Dnes konečně nastal den D. Má „nová“ elektronická hra s hodinami a budíkem řízeným křemenným krystalem a digitálním ukazatelem času zn. ELEKTRONIKA SSSR mi dorazila a to včetně záručního listu z prodejny Čajka Praha, ze dne 4. 12. 1980, a v originálním balením.

pogod

Pro dnešek je to ode mě vše, musím jít shánět baterky o tloušťce 4,5 mm.

Hezký víkend přejí,
- KFL, Irena a busy Tomáš

Comments (0)

Skip to main content