Spolupráce Home Serveru a SkyDrive


WL-SkyDrive_v_rgbPřed nedávnem jsme se na stránkách TechNet blogu rozepisovali o novinkách ve službě SkyDrive a velkou pozornost jsme věnovali zejména nástroji SkyDrive pro Windows, který dokáže synchronizovat obsah lokální složky na PC s cloud úložištěm. SkyDrive se tak díky možnostem zvětšení úložné kapacity, nahrávání velkých souborů a dalším vylepšením stává úložištěm, které můžete s úspěchem využít například při sdílení informací v rámci rodiny.

WS-WHS11_v_rgbNa tento scénář, ovšem v rámci domácí sítě, tu ovšem už nástroj je a jmenuje se Windows Home Server.Jednou z primárních rolí Home Serveru je právě efektivní uložení, zpřístupnění a výměna dat mezi členy rodiny. A protože SkyDrive by mohl tyto možnosti rozšířit do cloudu, netrvalo dlouho a na internetu se objevil návod, jak nainstalovat SkyDrive aplikaci do Windows Home serveru. Princip je jednoduchý: na WHS vytvoříte novou složku, nazvete ji například SkyDrive, na server nainstalujete SkyDrive aplikaci, necháte ji synchronizovat SkyDrive složku, uživatele v domácnosti informujete o nové sdílené složce a máte vystaráno. Kdokoliv z rodiny nahraje cokoliv do této složky, bude mít jistotu, že data jsou automaticky synchronizována a dostupná na SkyDrive.

Tato možnost je skvělá ať už z hlediska zálohování, tak z hlediska dostupnosti odkudkoliv a s trochou nadsázky bych se v této souvislosti nebál  použít termín “domácí hybridní cloud”, kdy privátní cloud pro domácnosti je zastoupen Home Serverem a část veřejného cloudu plní služba SkyDrive.

A malá poznámka na závěr: Windows Home Server pochází z rodiny Windows Server Solutions, proto stejný postup můžete použít i pro Storage Server Essentials či Windows Small Business Server 2011 Essentials. No řekněte, není to paráda? Veselý obličej

- Kanty

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content