Český kalkulátor cen Office 365


Předem upozorňuji, že následující řádky se týkají především partnerů společnosti Microsoft. Věřím však, že mezi čtenáři TechNet blogu mnoho Microsoft partnerů je, proto následující řádky.

Pokud svým zákazníkům nabízíte cloudovou službu Office 365, možná už jste narazili na požadavek cenového srovnání s klasickým řešením postaveným na lokálních serverech, případně jste byli rovnou odmítnuti s tím, že “postavit to lokálně je levnější”. Pro porovnání nákladů tradičního řešení a Office 365 bylo sice k dispozici několik nástrojů, ale buďto byly příliš komplexní, nebo se týkaly nadnárodních organizací a s lokální realitou malých a středních firem neměly mnoho společného.

To se snaží měnit Office 365 kalkulátor pro malé a střední podniky. Ten je k dispozici na partnerských stránkách Microsoftu (je potřeba se přihlásit pod partnerským Live ID). Jeho hlavní výhodou je vývoj v Česku a tudíž reálné nastavení podmínek.

clip_image002

Celý kalkulátor vás v několika krocích provede nastavením vstupních podmínek, kde volíte například dobu, po jakou byste provozovali zvolené řešení (můžete vybrat interval 1 – 6 let), doplňujete jednorázové náklady na nákup hardware, provozní náklady a další podrobnosti. Všechna pole mají předvyplněné standardní hodnoty, takže pokud danou položku nevíte nebo si nejste jistí, v rámci propočtu ji necháte, tak jak je. Součástí kalkulátoru je automatický propočet cen licencí, a to nejen u Office 365, ale i v případě klasické varianty. Tyto ceny jsou kalkulovány inteligentně, pokud tedy například zadáte počet uživatelů čtyřicet, pro výpočet cen licencí se použije SBS server místo plného Windows Serveru a Exchange serverů, protože při menším počtu uživatelů je SBS varianta samozřejmě výhodnější.

Po zadání všech parametrů máte k dispozici poměrně přesné porovnání nákladů na provoz jak Office 365, tak lokálního řešení. Pokud jste tedy dosud odmítali vyhodnocení Office 365 coby úsporného řešení jako pustou propagandu, nyní máte možnost porovnat reálné náklady vám známého prostředí. Věřím, že výsledek vás překvapíVeselý obličej

- Kanty

Comments (2)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 Licencování společnosti Microsoft patří

  2. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content