Microsoft Security Essentials verze 4 ke stažení


Pokud jste si pro domácí použití či použití v malých firmách do deseti uživatelů (ano, licenční podmínky MSE umožňují i komerční použití) oblíbili antimalwarový program Microsoft Security Essentials (MSE), máme pro vás dobrou zprávu: včera byla uvolněna ke stažení verze 4.0.

Stejně jako u předchozích verzí je MSE k dispozici zdarma a nasadit ji můžete na následující operační systémy:

  • Windows XP SP3
  • Windows Vista SP1 a vyšší
  • Windows 7

přičemž k dispozici je 32bitová i 64bitová varianta. Co se týče jazykových verzí, máte na výběr ze třiceti čtyř jazyků, mezi nimiž nechybí čeština a slovenština. Jedinou podmínkou instalace je legální operační systém, instalace MSE na začátku provede validaci, zda ji spouštíte na tzv. “genuine” OS a teprve po tomto ověření pokračuje dál.

Z hlediska rozdílů oproti předchozí verzi nečekejte nic převratně zázračného, MSE prošlo několika opravami, zrychlily se některé procedury a změnilo se chování při zachycení zvlášť nebezpečných hrozeb, které jsou nyní automaticky dávány do karantény a nečeká se na souhlas uživatele.

Novou instalaci Microsoft Security Essentials můžete stahovat z Microsoft Download centra, stávajícím uživatelům bude nová verze MSE doručena automaticky přes službu Microsoft Update.

Další informace o Microsoft Security Essentials naleznete na stránce windows.cz

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content