Co IT-Týden dal: feedback na podporu Live služeb


Kanty> hned na úvod vás musím varovat, můj dnešní příspěvek není na odlehčenou notu, další řádky nejsou brány jako žert. Potřeboval bych totiž vaši pomoc. Přednedávnem jsme s jedním IT odborníkem probírali problémy s Live službami a primárně s Hotmailem. Řeč rovněž přišla na to, jak v podobných případech zafunguje technická podpora ze strany Microsoftu. Pravda je, že na diskusních fórech často najdete názor, že celá podpora stojí za ….. a že takhle by to fungovat nemělo. Proto jsem poprosil výše zmíněného specialistu, ať mi sepíše zpětnou vazbu, jeho názor na fungování technické podpory Live služeb, a pošle mi jej. Názor dorazil (a byl to mimochodem několikastránkový elaborát:) a je v něm velmi pěkně vylíčeno, kde je zakopaný pes, co by se mělo změnit, zlepšit a podobně. Jal jsem se tento mail eskalovat na vyšší místa, což se díky úsilí několika dalších kolegů včetně CPE oddělení nakonec podařilo. Postoupili jsme o další level, kde už půjde do tuhého. A nyní se dostávám k jádru věci: byli jsme požádáni, abychom svá tvrzení, týkající se dlouhých odezev podpory, navržených nefunkčních řešení a další popsané problémy doložili. Shromažďujeme všechny dostupné materiály, ale abych měl “střeliva” co nejvíc, poprosím vás o následující:

Pokud jste někdy přišli do kontaktu s technickou podporou Windows Live služeb (typicky Hotmail, SkyDrive a další) a máte o tomto kontaktu nějaký záznam (mailová konverzace, záznam z fóra a tak dále), prosím buďte tak hodní a pošlete mi tento záznam spolu s popisem toho, co jste chtěli řešit, na adresu tomaskan@microsoft.com. Pro upřesnění dodávám, že opravdu nepotřebuji fráze typu “všichni to říkají, že to nejde, radši jsem to fórum ani nezkoušel, stejně by nepomohli” a podobně. Pasu po dokumentovatelné evidenci. Za poslání vám nemůžu slíbit nic víc než to, že se budu maximálně snažit, aby se díky vašim příspěvkům technická podpora zlepšila. Předem díky všem!

A abych nebyl úplně vážný, výše napsané řádky mi připomněly jeden vtip:

Myšička v lese si hloubí díru, moc jí to nejde a říká si: “Potřebovala bych lopatičku. Krtek jednu má, mohl by mi ji půjčit.” I vypraví se myšička za krtkem. Cestou přemítá “No jo, ale co když mi ji krtek nebude chtít půjčit, co budu dělat?”. Po cestě ji napadá další myšlenka: “Krtek je škrt, on za to určitě bude něco chtít, co já si jen počnu???”. Myšička se blíží ke krtkovu obydlí a dále přemítá: “Ten krtek je fakt pacholek, on mi ji určitě nepůjčí, jsem namydlená”. A takto se samovytáčejíc čím dál víc dorazí myška ke krtkovu domu, zazvoní, a když nic netušící krtek otevře dveře, majzne ho přes čumák bombou čenichovkou a zařve: “Tak si ji sežer, ty krkoune nenažranej!”.

KFL> Když tu byla řeč o Hotmailu, tak mi to evokovalo tohle video, v kterém vystupuje náš kolega Dalibor Kačmář. Je fajn sedět na obědě s celebritou ;). A protože se tento týden nic zajímavého nestalo, pak vás nebudu oblažovat zbytečnými tlachy o tom, jak jsme si včera vystřelili z kolegy Juřka, a nechám si to třeba až na příští týden :).

 

Pohodový víkend bez nutnosti kontaktovat technickou podporu přejí,
- Kanty, KFL a Irena

Comments (0)

Skip to main content