Nové české kurzy na MVA


O Microsoft Virtual Academy neboli MVA jsme na našem blogu již několikrát psali, ostatně články s podrobným popisem a návodem k přihlášení naleznete zde a zde, takže jen stručně:

mva-logo-transMVA je výukový portál, který si klade za cíl pomocí technických kurzů dávat IT profesionálům informace o aktuálních technologiích a produktech Microsoftu. Děje se tak formou kurzů, které typicky obsahují videozáznam jednotlivých lekcí ve formě přednášky a demo ukázek, použité materiály a odkazy na webové stránky s dalšími informacemi o daném tématu. Za každou splněnou položku získáváte body, stejně tak jako za splnění závěrečného testu a dokončení kompletního kurzu. Díky bodovému ohodnocení se pak můžete poměřovat s ostatními uživateli MVA. Všechny kurzy a celá MVA jsou samozřejmě k dispozici zdarma.

Zpočátku byl celý obsah MVA v angličtině, ovšem na sklonku minulého roku jsme avizovali první kurzy v češtině, konkrétně Microsoft virtualizace – Hyper-V, Microsoft virtualizace – System Center a Microsoft virtualizace – Privátní cloud.

Začátkem letošního roku jsme na MVA uveřejnili Office 365 akademii, která ve čtyřech modulech a dvanácti lekcích přináší kompletní přehled o Office 365 od úvodu, přes nasazení na klientech, migrační scénáře, správu cloud části až po možnosti přizpůsobení SharePoint Online.

Zatím posledním přírůstkem do českých kurzů na MVA je System Center 2012 akademie, která běžela živě v lednu a únoru letošního roku coby série Live Meetingů. Jak asi uhodnete, její náplní je kompletní popis produktů nově uváděné rodiny System Center 2012, od úvodu, přes novinky v licencování až po privátní cloud.

MVA bannerKurzy fungují naprosto stejně jako další výukový materiál, jediným rozdílem je čeština použitá ve videích, doprovodných materiálech i webových stránkách, na které jednotlivé kurzy odkazují.

Jedinou podmínkou, která vám umožní přístup ke kurzům, je uvedení země Česká republika, případně Slovensko, ve vašem profilu. Poté se již můžete bez problémů školit, skládat testy a získávat body.

- Kanty

Comments (2)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

  2. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content