Praktické cvičení – přenos jednoduché aplikace do cloudu


(převzato z českého MSDN blogu)

Přijměte, prosím, naše pozvání k účasti na praktickém cvičení zaměřeném na přenos stávajících aplikací do prostředí Windows Azure. Cvičení je určeno převážně vývojářům. Registrovat se můžete u vybraných termínů pomocí následujících linků:

29.3.2012 – Praha, budova Microsoftu

12.4.2012 – Praha, budova Microsoftu

27.4.2012 – Brno, Holiday Inn

Cílem praktického cvičení je seznámit vás se základy Windows Azure a prakticky si vyzkoušet, jak snadné je modifikovat stávající aplikaci tak, aby běžela v prostředí Windows Azure. Cvičení si můžete vyzkoušet v následujících variantách:

 • Webová aplikace zobrazující data z databáze.
 • Desktopová aplikace komunikující s aplikační vrstvou.
 • Windows Phone aplikace s datovou službou.
 • Přenos vaší vlastní jednoduché aplikace.

Cvičení je zároveň příležitostí ke kontaktu se zkušenými lektory a zodpovězení otázek.

Účast na tomto semináři vyžaduje předem zřízený Free Trial účet na Windows Azure a vlastní notebook s nainstalovanými následujícími produkty:

 • Visual Studio 2010 – buď libovolnou komerční edici (trial verze se dají stáhnout zde) anebo lze použít omezené bezplatné edice Visual Web Developer 2010 Express a Visual Studio 2010 Express for Windows Phone.

 • Windows Azure SDK a Windows Azure Tools for Microsoft Visual Studio – obojí si nainstalujete naráz pomocí Web Platform Installeru, odkaz je zde.

 • SQL Server 2005 nebo vyšší, libovolnou verzi – bezplatnou Express, plnou, zkušební – je to celkem jedno. Pokud nevíte nebo nemáte, doporučujeme verzi SQL Express 2008 R2 Express

 • SQL Server Management Studio 2008 R2 SP1 – na rozdíl od verze databáze, která není až tak důležitá, verze Management Studia důležitá je. Pouze tato verze umí generovat skripty, které jsou zaručeně kompatibilní s SQL Azure.

Bez splnění těchto podmínek není účast na praktickém cvičení možná.

Michael Juřek

Comments (1)

 1. Anonymous says:

  Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content