Co IT-Týden dal: Už se nám to blíží a raněný Nazgûl


Kanty> Už je to skoro tady. V pondělí vypukne pro naše oddělení a pro český Microsoft největší letošní akce, Microsoft TechDays 2012. Slovy klasika odhadujeme, že půl roku nám trvala příprava a rok nám bude trvat rekonvalescence. Odhaduji tak dle počtu vypitých kafí, hodin spánkového deficitu a podobně. Jak jsme vás před dvěma dny informovali, vyšlo Consumer Preview Windows 8 a Windows Server “8” Beta. To pro nás na jednu stranu znamená, že TechDays 2012 jsou první konferencí v Evropě, kde tyto produkty ukážeme, na druhou stranu to znamená připravit všechna vymyšlená a zkonstruovaná dema během čtyř dnů, protože věřte nebo ne, ani lokálně jsme neměli instalační soubory dříve než vy. Čili prezentátoři podávají maximální výkony v podstatě 24 hodin denně, aby přinesli co nejzajímavější podívanou, a za to jim všem už teď děkuji. Kromě příprav demo scénářů jim totiž dýchám na krk a řvu na ně, kdy už to bude, do toho spousta logistických věcí a do toho sem tam nějaký infarktový zážitek.

<nadsázka>
To mi mimochodem připomíná, že jsem měl téměř možnost vidět, jak se KFL přerodil z přátelského a milého kolegy do brunátného psychopata. Přede dvěma měsíci jsme upravili jednu existující PowerPoint šablonu a rozeslali ji všem prezentátorům jako jedinou akceptovatelnou. Včera odpoledne kolega Štěpán Bechyňský zjistil, že na to nějak pozapomněl, a má materiály v jiném vzhledu. No a protože KFL zhruba poslední týden díky starostem okolo logistiky chodí po kanclu jako raněný Nazgûl a na každého motivačně huláká, popř. ho posílá někam, Štěpán pro jistotu otevřel Lync a napsal kolegyni Ireně, aby se přes ni zeptal, zda nebude vadit, když prezentace prvního dne budou v jiné šabloně. Moment, kdy se tato otázka dostala ke KFL, jsem bohužel propásl, ale mluvilo se o něm ještě hodinu šeptem v půlce sedmého patra, kde sedíme. Štěpánova domněnka, že ženskou KFL bít nebude, byla sice pravdivá, ale to KFLmu přesto nezabránilo v mírné erupci. Pak jsem si vyslechl od svědků situaci, kdy se Irča krčila u počítače, nad ní stál mohutně rozkročený, brunátný KFL s rukama v bok, a řval mocným hlasem: “Otevři Lync na Štěpána a napiš mu, ať %#!$#%%)#%!)%!!" KFL údajně vypadal v tu chvíli tak strašně, že kolega z opačného rohu místnosti rovněž otevřel Lync a opatrně Štěpánovi psal varování ve stylu “bacha co píšeš Ireně, stojí nad ní KFL!”
</nadsázka>

Nakonec se vše v dobré obrátilo. Štěpán poslal prezentaci, KFL ji osobně přehodil do TechDays šablony (za mohutného hulákání směrem ke Štěpánovi, PowerPointu a především šabloně), a bylo o jednu starost méně. Mimochodem na téma přípravy podobných akcí KFL už přede dvěma lety sepsal obsáhlý článek, který lze s minimálními obměnami použít i na naší aktuální situaci (momentálně končíme fázi pět a přecházíme do fáze šest). Pevně věřím, že se úspěšně přesuneme do fáze sedm a příští týden vám přineseme kvalitní a povedenou konferenci TechDays 2012.

KFL> !%%#^^))!^^%%#@%@! Vůbec nechápu, co to tady Tomáš píše. Přípravy na TechDays jedou jako po másle, a na rozdíl od jiných ročníků velkých konferencí, bych neváhal ten letošní nazvat radostnou selankou :).

A teď vážně - TechDays budou, jak doufáme, velmi zajímavou konferencí, z hlediska obsahu jsme si dali obvzlášť záležet, a těšíme se na pondělí, kdy vše vypukne v Brně, aby maraton pokračoval ve středu v Praze. Máte se rozhodně na co těšit, alespoň doufáme :).
A chybět nebudou ani soutěže a losování, v nichž můžete vyhrát telefon Nokia Lumia 800. Těch máme ostatně 10 kousků, takže pravděpodobnost výhry není vůbec malá :).

 

Pohodový bezstresový víkend přejí,
Kanty, KFL & Irena

 

P.S. - Nechtěl jsem, aby čtenáři nabyli špatného dojmu o pracovních vztazích v našem oddělení, proto ty závorky u Kantyho odstavce 🙂 KFL

Comments (2)

  1. Zbynek says:

    Proč dnes nic nepíše Irena? Má to nějakou souvislost s druhým odstavcem?;-)

  2. blogCZSK says:

    Nebojte, na Irenu opět dojde, budeme se střídat a určitě ji nevynecháme:)

    – Kanty

Skip to main content