Group Policy Search


Znalost a používání Group Policy patří k základům práce většiny administrátorů ve světě serverů a klientských stanic s Microsoft Windows.

Pokud se ve světě GPO pohybujete delší čas, jistě uznáte, že většinu nastavení a jednotlivých politik, které ve firmě máte a používáte, znáte nazpaměť. Stejně tak dobří IT konzultanti většinou z rukávu vysypají potřebnou politiku. Například, pokud se jich zeptáte, jak omezit práva uživatele v přístupu k externím diskovým jednotkám.

Ovšem v případě, kdy do problematiky GPO teprve pronikáte a občas tápete, kde byste mohli danou politiku hledat, a zda vůbec existuje, jistě uvítáte online nástroj Group Policy Search.

Ten umožňuje prohledávat v názvech jednotlivých politik, stejně tak v jejich popiscích. Můžete si také nastavit filtr zobrazení, například na politiky týkající se specifické verze Microsoft Office nebo Internet Exploreru. Případně změnit pohled zobrazení ze stromu politik na strom klíčů v registrech. Při nalezení správné politiky nástroj také umožňuje jednoduché zkopírování potřebných údajů. Bonusem  je dostupnost Poskytovatele hledání a Akcelerátoru pro Internet Explorer a dokonce je k dispozici i konektor pro Windows 7, takže můžete jednotlivé politiky vyhledávat přímo z prostředí vašeho Průzkumníka.

clip_image002

Group Policy Search - http://gps.cloudapp.net/

- Petr Vlk (MSP, WUG)

Comments (0)

Skip to main content