Příručky pro nasazení Network Access Protection


WS08-NAP_v_rgbNetwork Access Protection (NAP) je technologií obsaženou ve Windows Serveru 2008, díky které můžete účinným způsobem zvýšit ochranu své interní sítě. Umožňuje vám definovat podmínky, za kterých je zařízení, připojující se do sítě, garantován plnohodnotný přístup k zdrojům v síti. Můžete například definovat instalované aktualizace, verzi antivirových definic a další parametry, bez jejichž splnění má zařízení pouze omezený přístup k síti a dostane se pouze do karanténní zóny, ve které může nedostatky napravit.

Pokud vás tato technologie zajímá, doporučuji stáhnout si NAP Design Guide a NAP Deployment Guide, obě dohromady k dispozici na Microsoft Download Centru. Tyto příručky vám jednak pomohou plně porozumět tomu, jak NAP funguje, jednak vám poradí se správným designem a implementací.

A pokud potřebujete inspiraci, přečtěte si jak je NAP implementován v interní síti Microsoftu. Microsoft IT má na toto téma pro vás připraven článek Managing Network Access Protection at Microsoft.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content