Microsoft IT a AppLocker


Jak pravděpodobně víte, AppLocker je technologie, která při využítí domény Active Directory postavené na Windows Serveru 2008 R2 a klientských počítačích s OS Windows 7 dokáže efektivně zabránit instalaci neautorizovaných aplikací na klientech.Bb687780.ITShowcaseUI_image(en-us,TechNet.10).jpg Možnosti nastavení jsou rozsáhlé a stupeň restrikce lze volit na široké škále od “povolím všechno kromě jedné aplikace” po “zakážu všechno kromě jedné aplikace”. Díky takto širokým možnostem může mít správce problém najít ten správný bod, a proto dnes nabízím ke stažení příručku popisující nasazení AppLockeru v interní síti Microsoftu.

Příručka je dílem IT správců Microsoft firemní sítě a popisuje proč byl AppLocker použit, jaké cíle tím byly sledovány, jak probíhal návrh, pilotní projekt a finální implementace na všech dvě stě tisíc počítačů v Microsoft síti. K dispozici je rovněž vyhodnocení ukazující, jak AppLocker zafungoval. Jedná se o shrnutí, proto by osm stránek textu nemělo nudit, ale přitom dát představu o tom, jakým způsobem lze AppLocker využít.

Pokud vás zajímá, jakým způsobem jsou implementovány další technologie od Microsoftu v Microsoftu, navštivte stránku Microsoft IT Showcase. Zde najdete spoustu informací o tom, jak Microsoft IT funguje, jaké technologie používá a jakým způsobem.

- Kanty

Comments (1)

  1. Borek says:

    A kdo nemá W7, musí se spokojit se Software Restriction Policy 🙂 Není to zas tak nepoužitelné, jak se občas tvrdí. My to ve firmě se zhruba 300 uživateli sítě s úspěchem využíváme.

Skip to main content