Co IT-týden dal: KFL a kouzelné sluchátko


Kanty> Asi si vzpomeneteWP_000650 na dětský kreslený seriál Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko. Děti v něm našly kouzelné sluchátko a s jeho pomocí zažívaly spoustu dobrodružství a plnily si své sny. Podobnou cestou se rozhodl vydat i KFL a přes web si podobné sluchátko objednal. Pravda je, že nebylo utržené, ale mělo Jack konektor, a proto KFL neváhal a zapojil ho coby hands-free do svého mobilního telefonu (viz foto). Fakt je, že takováto hands-free sada vypadá vážně prďácky a navíc se dobře přidržuje mezi ramenem a hlavou, bohužel s našimi telefony sluchátko prostě nefunguje. Zvuk sice slyšet je, ale signál z mikrofonu do telefonu neprojde. Zvláštní je, že některé telefony fungují v pohodě, bohužel KFL mezi šťastlivce nepatřil a tak mu nezbylo než sluchátko zase odložit a hledat jinou cestu ke štěstí a spokojenosti IT komunity :-).

KFL> Ano, naše krásné sluchátko. Koupili jsme jich několik, abychom je použili jako "vtipné" ceny do soutěží (mimochodem - vánoční soutěž blogu již zanedlouho). Celé zařízení má univerzální 3,5" jacka, který je standardizován. Jak se ale zdá, tak protikusy v podobě telefonů očividně standardizované nejsou. Samsung Omnia nefunguje přesně jak popsal Tomáš. HTC Trophy a Nokia Lumia taky ne. Zato ale LG ano (všechno s WP7.5). Nepochopitelné. Otestovali jsme i iPhone, který fungoval. Starší Nokia také. Takže jsme se rozhodli, že je vrátíme, neboť i přes nápis na krabici "works with most phones on the market" nejsme schopni zaručit, že příjemci budou mít v ruce funkční zařízení (samozřejmě předpokládáme, že čtenáři mají výhradně Windows Phone :)). Pak nám to ale zase přišlo líto, protože sluchátko je kus kvalitního výrobku, příjemné na omak a když funguje, je nepřekonatelné. Laškovali jsme tu potom i s myšlenkou, že bychom si je dali do auta a to včetně zavěšovací klapky, kterou bychom vyráběli jako volitelné příslušenství.

Dlužno dodat, že sluchátko budí pozornost. Když jsme během dne postávali venku u budovy, sluchátko v krabici leželo na zemi a vzbudilo pozornost a smích odhadem u 80 % kolemjdoucích (z toho 100 % zájem ze strany něžného pohlaví). Takže i když třeba úplně nefunguje, berte to jako TechNet tip na vánoční dárek ;).

Hezký a pohodový hands-free víkend přejí,
-  Kanty & KFL

Comments (2)

  1. Dawin says:

    link na predajcu by sa nenasiel ?

Skip to main content