Využíváte kombinaci OneNote a SkyDrive? Je čas aktualizovat.


Pravděpodobně víte, že OneNote 2010 je velmi chytrý poznámkovník ze sady programů Office a že je k dispozici i jako odlehčená webová varianta OneNote Web App, stejně jako je dostupná mobilní verze OneNote Mobile. Odtud je jen krůček k využití internetového úložiště SkyDrive coby centrálního úložiště a díky zabudovanému synchronizačnímu mechanismu pak máte své poznámky (nákresy, nákupní seznamy, atd.) neustále aktuální v počítači, na webu i v mobilu. Ostatně demo celé funkcionality si můžete prohlédnout na mstv.cz v přednášce na téma digitální domácnost, případně v reklamní kampani, která momentálně probíhá na hlavních televizních kanálech a o které najdete více na stránkách www.digitalnizivot.cz.

Pokude tedy tuto kombinaci využíváte či v brzké době hodláte využívat, rád bych upozornil na aktualizaci, která se k této technologii přímo váže. Po instalaci aktualizace dojde k vylepšení funkcionality plného OneNote 2010, který pak umí přímo otevírat položky z webového úložiště:

image

Stačí být přihlášen pomocí svého Live ID a pokud na SkyDrive máte nějaké OneNote soubory (které již nejsou otevřeny v OneNote), můžete je bez dalších cavyků otevřít.

Dalších podstatných změn doznal samotný synchronizační mechanismus, konkrétně jeho odolnost proti výpadkům, lepší popis a diagnostika chyb, nápověda v případě problémů a další. Rovněž nyní můžete nechat synchronizovat všechny své notebooky najednou díky tlačítku “Synchronizovat vše”, případně vybrat jeden konkrétní notebook k synchronizaci:

image

Aktualizace rovněž přináší další vylepšení typu možnosti synchronizace pod dvěma Live ID účty bez opakovaného požadavku na zadání hesla (podmínkou je instalovaný Windows Live Sign-In Assistant, součást Windows Live Essentials), vylepšené možnosti práce se SharePoint úložištěm (ano, OneNote může jako synchronizační úložiště využívat nejen SkyDrive, ale i firemní SharePoint, takže týmy spolupracovníků mohou velmi lehce sdílet například poznámky z porad) a několik oprav vztažených k ručnímu psaní na tabletu.

Pokud byste tuto aktualizací rádi využili, stačí využít Microsoft Update a zobrazit si nové aktualizace:

image

Nejedná se o jednu, ale několik aktualizací, a pro dosažení výše uvedené funkcionality je potřeba aplikovat všechny. Pokud z nějakého důvodu nechcete využít Microsoft Update, můžete instalovat aktualizace i ručně. V tom případě musíte stáhnout a instalovat KB 2553181, 2553455, 2553310 a 2553290.

- Kanty 

Comments (4)

 1. kamil says:

  Já si říkal, proč mi to Windows Update neukazuje mezi novýma aktualizacema a teď sem si všim, že je mám nainstalovaný už od 8.11. =) Holt mít sys a apps v EN není na škodu 🙂

 2. kamil says:

  PS: Syk(sick)Drive v titulku je vtipný překlep XD

 3. blogCZSK says:

  Když se daří, tak se daří:) Díky za upozornění, titulek opraven.

  – Kanty

 4. Anonymous says:

  Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content