Co IT týden dal: nová sociální síť Microsoftu, soutěž s Intune


Kanty> Tak jsem si ověřil, že interní komunikace v Microsoftu asi není úplně v pořádku. Důkazem budiž to, že až na externím webu jsem se dozvěděl o bombastické novince, sociální síti s názvem Speech. Je opravdu trestuhodné, že jsme od naší centrály nebyli informováni dříve, protože jsme mohli provést patřičnou evangelizaci a seznámit vás s touto novou, inovativní službou, která si ovšem zachovává důvěrně známý způsob komunikace a nezatěžuje tak uživatele učením nových věcí. To je dáno tím, že síť funguje na principu produkce a detekce lokálních akustických vibrací s použitím anatomicky dostupných biokomponent. Ostatně posuďte sami, podrobnější informace o síti Speech naleznete na tomto odkazu. Ještě jednou se omlouvám, že nedodávám odkaz na Microsoft stránku, kromě výše zmíněných důvodů za to může i charakter našich pátečních článků.

A teď na vážnější, byť stále příjemnou notu. Včera jsme ohlásili soutěž s Windows Intune, kde můžete za pouhou aktivaci trial verze (tedy žádné placení, závazky a podobné věci) získat poukázku na nákup knih v síti knihkupectví Kanzelsberger. Jde o časově nenáročný úkol, který vám může pomoci vyřešit vánoční dárky, proto neváhejte a testujte!

KFL > Můj odstavec vzniká v mírném předstihu, neboť dnes odpoledne s kolegy mířím na hory, kde se během tohoto víkendu koná neformální setkání (pod krycím názvem teambuilding) organizátorů Windows User Group z celé ČR. Za MS tam budeme primárně jako hosté, ostatně jako každý rok. Technická komunita lidí (nejen kolem MS technologií) je poměrně masivní základnou a je obdivuhodné, co všechno za posledních pár let WUG svým nadšením pro věc dokázal. Stačí se podívat na web, na záznamy z akcí nebo jen do jejich kalendáře, anebo na statistiky za uplynulá období. Čili se dost těším na setkání s většinou organizátorů a na diskuze kolem dalšího rozvoje. Ač jde tedy ve finále primárně o neformální setkání, výsledky z něj určitě budou. A poznáte to sami, zvlášť pokud na akce WUGu chodíte nebo je sledujete.

Hezký a pohodový testovací víkend přejí,
- Kanty & KFL

Comments (2)

  1. Václav Dajbych says:

    Když už jsme u těch sociálních sítích Microsoftu, jak daleko je projekt Tulalip?

  2. blogCZSK says:

    Podle toho co vím, je Tulalip interní designový projekt jednoho z výzkumných týmů Microsoftu, který byl chvíli omylem publikován do internetu. Publikace byla zastavena, o dalším vývoji žádné informace nemám.

    -Kanty

Skip to main content