Co IT-týden dal: omluva a reklamní videa, která NEpustím svým dětem


Kanty> Nejprve bych se vše pravidelným čtenářům TechNet blogu chtěl omluvit za vynechání našeho pravidelného pátečního bulváru. Minulý týden byl v pátek svátek a při vší úctě k IT komunitě: dal jsem přednost rodiněVeselý obličej Týden předtím byla situace zapeklitější a jasně dokázala, v jak globálním světě žijeme. Sedím si tak v úterý v poklidu v kanceláři, když v tom mi volá kolega, toho času na konferenci v Bělehradu. Řecký prezentátor, který měl přednášet o Windows Intune, zůstal doma díky stávce leteckého personálu (mimo jiné, mám pocit že stávkovalo celé Řecko) a tudíž vznikla urgentní poptávka po přednášejícím. A jelikož jsem nemohl nechat kolegy ve štychu, sbalil jsem se a ve středu ráno odletěl do Bělehradu. V pátek jsem se vracel a v rámci cestování jsem se bohužel k sepsání kvalitního CITD nedostalSmutný obličej Díky stávce v Řecku jste tak přišli o jedno páteční povzbuzení. Ještě jednou se tedy kajícně omlouvám, k této politováníhodné nepříjemnosti u nás dochází maximálně jednou za…. (tady si ještě musím jednotku rozmyslet).

Během uplynulých dnů a týdnů jsem rovněž narazil na několik reklamních videí a byť jsou z dílny Microsoftu, jsem na rozpacích. Což o to, z the prohlížeče strach nemám, jeho stránky jsou hezké, můžete se na nich dobře odreagovat, pobavit a i reklamní video stojí za shlédnutí, ovšem u dalších dvou reklam mi ztuhl úsměv.

První reklamní video se zaměřuje na snadnost použití PowerPointu a ukazuje, že i dítě zvládne vytvořit efektní a efektivní prezentaci. No dobrá, ale dovedete si představit, že tohle video pustíte doma svým dětem???? Zvlášť když se dá lehce dohledat další video, které ukazuje krok za krokem, jak prezentaci vytvořit??? To teda ani náhodou, vážení! Už takhle mi někdy připadá, že rozpočtová položka “děti” v rodinném rozpočtu nebezpečně bobtná, a ještě jim budu dodávat střelivo, aby věděly, jak mě přesvědčit. Nikdy! A to ani když mi budou vyhrožovat něčím, co bych se nebál označit jako kyberšikanu a k čemu dává návod další reklamní video.

A pokud víte o nějakém podobném reklamním videu, které byste svým dětem nepustili, neváhejte a podělte se o něj v diskusi pod článkem.

KFL> Já věděl, že jsem na něco zapomněl. Tomáš mi říkal, že CITD jde ven v půl čtvrté a teprve teď, když mi přišel notifikační e-mail, jsem s hrůzou naznal, že jsem nedodal svou část textu. Omluvou mi budiž fakt, že jsem poslední dva týdny řešil takovou jednu zapeklitou záležitost, přičemž dnes byl termín odevzdání, schválení a všech těch příjemných věcí, které člověka povzbuzují do činnosti. Výsledkem budiž ale příjemný fakt, že od ledna chystáme jednu takovou sérii akcí po ČR, která by se vám mohla líbit. A chybět snad nebude ani velká březnová konference, která, jak už jsem psal dříve, navštíví na 99 % Prahu i Brno, a možná (opravdu možná) i Ostravu. Závisí to na mnoha faktorech, počínaje rozpočtem a dostupností techniky a prezentujících konče. Uvidíme. Je to ještě vě hvězdách.

Z těch veselejších záležitostí mohu zmínit každoroční vánoční soutěž TechNet blogu, která... tamtadadááá ... bude! Sledujte nás a nic vám neunikne. Ceny budou letos celkem hezké (aneb vymeteme sklad :).

Pohodový víkend přejí Kanty & KFL

Comments (0)

Skip to main content