Záznam, prezentace a Q&A ze čtvrtého dílu Office 365 akademie


V tomto dílu se Martin Pavlis podrobně zaměřuje na Exchange Online ve spolupráci s Microsoft Outlookem, možnostem nastavení ve webovém administrátorském rozhraní, využití Exchange Management Console (EMC), správy pomocí PowerShellu a dalších technik. Pozornost je rovněž věnována možnostem zakládání mailboxů včetně případných následků při nesprávném postupu, to vše včetně živých ukázek.Videozáznam prezentace a prezentaci samotnou můžete stahovat zde:

Office 365 akademie – díl 4 – Správa Exchange Online – prezentace

Office 365 akademie – díl 4 – Správa Exchange Online – videozáznam

Kompletní info o celé sérii naleznete zde.

Otázky a odpovědi jsou následující:

Dají se nějak v Exchange Online nastavit prvotní spamové filtry?
Antivir a antispam jsou vestavěnou součástí Exchange Online, kromě Safe a Block listů lze provádět nastavení dalších pravidel v záložce Policy:
The area you would spend most of your time is in the Policy tab. Here you can create custom policies by clicking ‘New Policy Rule’ and configuring the various options. If for example if you wanted to reject all inbound messages from a specific IP, or if you want to block all outbound messages with a SSN in the body this would be the place to do it. Finally the filters tab allows you to import custom dictionaries. This is basically a CSV file that contains specific keywords, IP addresses, extensions, etc. you want to apply to a rule. This is commonly used in a scenario where you have a long list of blocked users or IP addresses from a previous host that you want to import into FOPE. First you export the list to CSV from your previous host, then come into the filter section and import the list, create a new rule in the policies tab and link it to your library.

Dá se v Exchange Online založit doménový koš mám na mysli <cokoli@domena> ?
Neexistuje, nelze používat. V  dokumentaci Exchange Online je přesně tato věta: „Exchange Online anti-spam filters use recipient filtering to reject messages sent to mailboxes that don't exist, so catch-all mailboxes are not supported.“

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content