Záznam, prezentace a Q&A ze třetího dílu Office 365 akademie


Pro nasazení Office 365 ve vaší společnosti je nutné provést úpravy na koncových stanicích klientů, a to nejen Microsoft Office 2010 a Lync klienta, ale také další instalace nezbytných service packů a aktualizací. To vše popisuje ve třetím dílu Office 365 akademie Jan Pilař, a dozvíte se zde také, jak funguje proces aktivace Office a jaké podmínky musí být ve vašem prostředí splněny pro jeho správný chod.. Videozáznam prezentace a prezentaci samotnou můžete stahovat zde:

Office 365 akademie – díl 3 – Nasazení Office 365 na klientech – prezentace

Office 365 akademie – díl 3 – Nasazení Office 365 na klientech – videozáznam

Další díl Office 365 akademie začíná již dnes, kompletní info o celé sérii naleznete zde.

Otázky a odpovědi jsou následující:

Pokud si klient pořídí Office 365 a bude chtít používat např. Visio nebo Project 2010, má možnost si tyto aplikace dokoupit k balíku nebo si to musí koupit jako samostatný produkt?
Produkty jako jsou Visio 2010 či Project 2010 sice spadají do produktové rodiny Office, ale licencují se vždy separovaně od klasických balíků Office 2010.

Jak je to s jinou jazykovou verzí? Např. na jednom PC se u zákazníka budou střídat různojazyční uživatelé, budou si moci přepnout Office do své jazykové verze (AJ, NJ apod.)?
Language Pack se dá k balíku Office Professional Plus dokoupit (cca €30). Při stahování z portálu Office 365 si vybíráte v jakém jazyce budete Office stahovat. Pakliže nechcete do Language packu investovat, pak doporučuji stáhnout Office Professional Plus v anglickém jazyce.

Edice "Office 2010 Pro podnikatele" tedy nejde integrovat s Office 365? Jde mi hlavně to aby desktop Outlook spolupracoval s Exchange Online.
Z pohledu Outlook není problém. K práci s Office 365 by postačil i samostatně licencovaný Outlook. Edice Professional Plus je vhodná tím, že je to kompletní balík v té nejvyšší výbavě a je plně připraven pro kooperaci s Sharepoint například pomocí produktu Sharepoint Workspace.

Je už vyjasněno, zda je obsahem Online services také Windows CAL?
Přiznám se, že přesně nerozumím kam tato otázka směřuje. Tazatel mi může napsat na e-mail pilar@kpcs.cz a konkretizovat tuto otázku. Ale odpovím alespoň tak, jak zhruba chápu dotaz. Pakliže se tazatel ptá, zda-li je potřeba vedle měsíčního poplatku za služby Office 365 platit ještě nějaké poplatky či nákup Windows (Server?) CAL, pak je odpověď ne nemusíte. Pakliže je dotaz spíše směřován, směrem „pakliže si koupím služby Office 365, ale do firmy chci na určité účely svůj server, je v poplatku zahrnut Windows Server CAL k tomuto mému serveru?“, pak je odpověď také ne. Rozhodně v měsíčním poplatku za služby Office 365 není Windows Server CAL pro vlastní serverové řešení. Ale je dost dobře možné, že dotaz jsem pouze špatně pochopil, tazatel tedy může využít mou adresu pro konkretizaci otázky.

- Kanty

Comments (1)

  1. Anonymous says:

    Poslední aktualizace: 20.2.2014 V tomto článku naleznete souhrn materiálů z TechNet

Skip to main content