Co IT-týden dal: Zkrácená instalace, historie, konference


Kanty> Tento týden jsem připravoval screencast na téma instalace Windows Home Serveru. Připravil jsem si testovací stroj a zachytával obraz instalace na video. Standardně instalace zabrala cca 30 minut, proto jsem se rozhodl využít veškerý svůj um a dovednosti a nakonec se mi čas instalace podařilo zkrátit na neuvěřitelných 45 vteřin! No není to bomba?! Teď ještě tohoto výsledku dosáhnout v reálném čase a ne jen pomocí nástrojů pro střih zaznamenaného videa….

Další věcí, kterou jsem trávil čas, byla kontrola TechNet blogu, zda jsou všechny rubriky aktuální, zda fungují všechny odkazy a podobně. Při té příležitosti jsem kontroloval i archiv a napadlo mě podívat se, o čem se psalo loni touto dobou. Zcela upřímně: nic. 7.10.2011 na blogu článek nevyšel, nicméně k nápravě došlo hned následující den, kdy vyšel týdeník Co IT týden dal: plakáty, unikát je nuda.

No a když už jsem si takhle krásně zapátral, podíval jsem se o dva, o tři, o čtyři a o pět let zpět. Sedmý říjnový den je snad zakletý, protože ani přede dvěma lety článek nevyšel, avšak 8.10.2009 byl uveden nový seriál Ondry Výška o Windows 7, což je stále platné téma. Před třemi lety napsal KFL článek na téma Internet Explorer 8 – novinky v GPO, před čtyřmi lety opět zafungovala kletba a žádný článek nebyl (den nato jste se mohli dočíst o nových Windows Server 2008 videích) a konečně před pěti lety vás TechNet blog informoval o konci podpory Windows XP SP1.

Toliko k historii. Musím říct, že mě toto cestování časem docela zaujalo a asi ho budu provádět častěji, pro pobavení i poučení se to vyplatí.

 

KFL> Ano, cesty časem jsou populární. Ostatně jsem na podobné téma před časem psal, taky nejspíš v rámci CITD. Ale to je vedlejší. Tento týden byl relativně bohatý na události, bohužel ne vždy pozitivní. Z hlediska pracovního mohu konstatovat několik věcí. Začal nám průzkum spokojenosti a za prvních 5 dní máme přes 220 odpovědí - děkujeme!

Dál mohu snad prozradit, že začínáme chystat technickou konferenci na jaro 2012. Pokud vše dobře dopadne, uvidíme se opět v Praze a v Brně na celodenní akci pro vás a také vývojáře. Nechci nic zatím slibovat, ale myslím, že je vše na dobré cestě. Jak budou informace přibývat, budeme je postupně publikovat tady na blogu, tak nás čtěte i nadále.

 

Hezký a příjemně strávený víkend přejí,
Kanty & KFL

Comments (0)

Skip to main content