Co IT-týden dal: Spejblman, Anacid a další


Kanty> Asi vám bude připadat, že neděláme nic jiného než že máme volno, ale faktem je, že KFL si vzal den dovolené (my si vůbec bereme volno po dni, po dvou, proto tak často absentujeme při pátečních CITD) a tak je dnešní článeček na mých bedrech.

Naštěstí nemám problém s tématem, jako obvykle mi nahrály děti. Včera si starší dcera přivedla domů kamarády a jeden z nich přitáhl DVD s oblíbeným komiksovým příběhem chlapíka, kterého kousnul pavouk, díky čemuž chlapík získal nadlidské schopnosti, může šplhat po budovách, vystřelovat pavučinám podobná lana a tak dále. Pokud nevíte o kom mluvím, napovím dále: chlápek má červeno modrý převlek s pavučinovou texturou a oči mu chrání reflexní skla.

A teď k pointě celého příběhu: dětičky si film pustily a spokojeně koukaly. Dívala se rovněž i mladší dcera, která se po skončení filmu na mě obrátila a s důležitým výrazem ve tváři mi sdělila, že “ten Spejblmen je plima”. Po dvou minutách přiběhla manželka, která se bála, že mám záchvat. Naštěstí jsem se jen válel smíchy po zemi, představu Spejbla v pavoučím obleku jsem prostě neustál.

Abych nehaněl jen mladší dítě, starší dceři se podobné přeblepty občas povedou taky, jen už jsou o úroveň výše. Vzpomínám si na dobu, kdy jsem přinesl domů kompletní vydání hvězdných válek a cvičně je dceři pustil. Zažrala se do toho a Luke Skywalker, princezna Leia a dokonce i Darth Vader se stali jejími hrdiny (tady opět zafungovala i mladší dcera, v jejímž podání se Anakin jmenoval Anacid). Poctivě několikrát shlédla všech šest epizod a zhruba měsíc si nehrála na nic jiného než na hvězdné války. Pak, jak už to s dětmi bývá, její zájem ochabl, začala se zajímat i o jiné věci a došlo i na “normální” pohádky. Tak jsme si jednou pustili Shreka a při scéně, kdy si Shrek jako přípravu na boj s drakem obleče helmu a uchopí meč, se na mě dcera obrátila s dotazem: “A tati, když má Shrek helmu a meč, tak je taky rytíř Jedi?”

Krásný, pohodový a rytířůprostý víkend přejí

Kanty & KFL

Comments (1)
  1. Martin says:

    Detske prebrebty jsou skvele. Take mam doma dva takove 2 a 5 let, takze si stale uzivame. O vikendu se starsimu povedlo pri carovani s halouzkou, rozumej klacikem: "cary mary a neni kalousek…"

Comments are closed.

Skip to main content