Co IT-týden dal: sendviče v RAIDu, Eval center


Kanty> Z mých dřívějších příspěvků jste asi poznali, že jsem uživatelem Windows Home Serveru a tento produkt se zájmem a nadšením sleduji. Proto mé pozornosti neuniklo velice zajímavé video, které popisuje funkci RAID 0 a RAID 1 nejenom ve WHS. Většina IT odborníků ví, jakým způsobem pracují disky ve výše uvedených modelech, nicméně vizuální předvedení těchto technologií pomocí sendvičů je něco, co určitě stojí za shlédnutí. Během necelých čtyř minut se nejen poučíte, ale i výborně pobavíte.

Druhý dnešní komentář se týká TechNet Evaluation Centra, neboli centra zkušebních a Beta verzí Microsoft produktů. KFL se o Eval Centru nedávno rozepsal, následně jsem obdržel dotaz, proč by IT admin měl stahovat z Eval Centra místo z jiných zdrojů, například z Microsoft Download Centra. Jelikož předpokládám, že odpověď bude zajímat i další profesionály v oboru, dávám ji k dispozici veřejně:

TechNet Evaluation Center totiž není jen o samotném stažení daného produktu, ale i o podrobných informacích a návodech. Většina downloadů vyžaduje registraci, nicméně cílem registrace není si vás zavazovat či vést v databázi, ale pomocí několika časově oddělených mailů přidat k danému downloadu i aktuální informace o tom, co všechno je s daným produktem možné udělat, jaké jsou testovací scénáře, best practices, s jakými produkty lze daný download kombinovat pro co nejlepší výsledek a další podrobnosti, které posunují možnosti testování jednotlivých produktů o úroveň výše.

To platí speciálně u zkušebních verzí Microsoft služeb, kde například u Deploymentu a správy Azure aplikací dostanete nejen zkušební Azure účet zdarma, ale obdržíte i ukázkovou Azure aplikaci, System Center Operations Manager 2007 R2 jako .vhd obraz (tudíž ve virtuálu okamžitě spustitelný), Windows Azure Application Management Monitoring Pack a samozřejmě kompletní popis toho, jak bez problémů a rychle vyzkoušet nasazení aplikace do Azure prostředí a následný dohled pomocí SCOM. Připravit si takovýto scénář ve vlastní režii zabere bez těchto návodů desetkrát více času.

Pokud tedy myslíte testování daného produktu skutečně vážně, je TechNet Evaluation Center tou lepší volbou. Pro seznam software a služeb, které jsou zde k dispozici, mrkněte na výše zmíněný článek KFL.

KFL> Původně jsem měl rozepsán text o tom, jak jsme s Tomem objevili novou inkfeční chorobu - bolesti zad. Ale nakonec jsem naznal, že nejde o tak zajímavý materiál, abych ho musel psát do CITD. Jak prosté.

Příští týden začíná průzkum spokojenosti mezi vámi, IT odborníky. Pokud vám tedy během následujících 2 týdnů přijde zpráva z adresy feedback@e-mail.microsoft.com, nemažte ji. Vážíme si každého názoru a zpětná vazba je pro nás důležitá. Jak jinak bychom věděli, co dále provádět s TechNet službami a obecně materiály pro vás? Předem děkujeme :).

Pohodový a příjemně strávený víkend přejí,
- Kanty & KFL

Comments (0)

Skip to main content