Jak je to se záplavou obchodních sdělení z Microsoftu?


Ať už se podíváme na výsledky zpětné vazby od partnerů a zákazníků, které obdržíme v dotaznících, či při běžném povídání s IT odborníky na nejrůznějších akcích, poměrně často se dozvídáme o záplavě zpravodajů a obchodních sdělení pocházejících z Microsoftu, přičemž hodně lidí přirovnává Microsoft k velkému spammerovi.

Veden touto zpětnou vazbou jsem se rozhodl zjistit, co všechno vlastně z Microsoftu odchází. Zaměřil jsem se na českou pobočku (o zahraničních newsletterech viz níže) a snažil se zjistit, jaké e-mailové zpravodaje posíláme. Ke svému překvapení jsem zjistil, že jich je všehovšudy sedm a vycházejí jednou měsíčně. I kdybych tedy byl přihlášen ke všem (což nejsem), tak dostanu sedm mailů každý měsíc, což mi jako spam zrovna nepřipadá. Pro srovnání jsem si vyhledal počet mailů, které jsem obdržel během srpna. Vyšlo mi číslo 1887, v porovnání s tím jsem sedm mailů celkem v pohodě ochoten akceptovat.

Na druhou stranu jsem zjistil, že některé ze zpravodajů by mě samotného zajímaly a zamrzelo mě, že o nich nevím. Abych vás podobného osudu ušetřil, přináším soupis aktuálně dostupných českých zpravodajů:

 • Lokální zprávy - Tento měsíční zpravodaj je určený všem, které zajímá aktuální nabídka a novinky společnosti Microsoft určené pro český trh. Naleznete zde informace o výhodných nabídkách, zabezpečení a produktech. Nechybí ani software ke stažení zdarma a plánované konference či semináře, které můžete navštívit
 • TechNet Flash v češtině – Tento zpravodaj s podtitulem „Zprávy o bezpečnosti a správě IS“ přináší informace o dostupném software, nástrojích, webcastech, bezpečnostních záplatách, ale i o aktuálních tématech jako jsou spyware či deployment. Zpravodaj je určen IT odborníkům a dává k dispozici primárně technické informace.
 • Microsoft .NET Zpravodaj - Pro naše vývojáře, softwarové architekty a IT odborníky je připravován lokální e-mailový zpravodaj o architektuře a vývoji nejen .NET aplikací
 • Akademický měsíčník - Tento měsíční zpravodaj je určen všem, kteří se pohybují v akademickém prostředí a zajímají je informační technologie. Dozvíte se o technických novinkách, akcích které se připravují a dalších zajímavostech, které přímo souvisejí se školstvím. Na své si přijdou jak vyučující, tak i aktivnější studenti
 • EDU Partner Newsletter - Elektronický zpravodaj určený partnerům v oblasti školství a kultury. Obsahuje produktové a licenční novinky pro školy a další akademické zákazníky, pozvánky na školení a zajímavé akce, co je nového na trhu.
 • Obchodní aktuality pro partnery - Obchodní aktuality pro partnery přinášejí odborné informace o prodeji, které potřebujete k rozvoji vlastního podnikání, informace o produktech a řešeních, školeních a akcích, obchodních zdrojích, podpoře a licenční politice.
 • Zpravodaj pro vývojářské společnosti - Elektronický zpravodaj pro vývojářské společnosti, který přináší informace určené pro nezávislé vývojáře software.

Kompletní seznam zpravodajů naleznete na českém Microsoft Profile Center, kde kromě přihlášení k výše zmíněným zpravodajům můžete kompletně spravovat veškerou komunikaci, která je na vás cílena. Pokud v levém menu použijete položku “Středisko odběrů”, po přihlášení pomocí vašeho Live ID se vám otevře půvabné a velmi lehce pochopitelné dvojokno:

image

Zde se můžete bez problémů odhlásit od zpravodajů, které pro vás představují spam (věřím že TechNet Flash si ponecháte:), případně se můžete přihlásit k odběru jakéhokoliv newsletteru z kterékoliv části světa (asi nepřekvapí že největší počet newsletterů najdete pod jazykem “Angličtina (Spojené státy)”)

Takže: spamům zmar, kvalitním zpravodajům zdar!

- Kanty

Comments (2)

 1. Kazzan says:

  Tak ještě vypátrat, jestli něco neodesílají lidi z obchodního samostatně 😉

  Nicméně osobně mám bohužel opačný problém. Nejen, že mi Středisko odběrů nezobrazuje všechny zpravodaje, které jsem přihlásil k odběru. ale ani jeden z nich mi do e-mailu nedorazí. 🙁

 2. blogCZSK says:

  Jestli to nezobrazuje všechny zpravodaje, tak je něco špatně a měli bychom se na to mrknout. Pošli mi mail s detaily, proberu s lidmi, kteří by v téhle věci mohli pomoci. Kontaktní mail na mě i na další členy IT Pro teamu je zde: blogs.technet.com/…/it-pro-tym-ceska-a-slovenska-republika.aspx

  – Kanty

Skip to main content