Co IT týden dal: VMLimited a Certified Master


Kanty> Dnes jsme si s KFL prohodili role, zatímco já jsem minulý týden úspěšně uvedl starší dceru do školy a mladší do školky, dnes si zaslouženo dovolenou vybírá KFL a je na mně, abych vás obeznámil s novinkami z IT.

Jako první bych se rád věnoval firmě VMLimited. Tato firma poměrně zajímavou metodou nabízí virtualizační řešení a prezentuje je jako cloud. Jde o poněkud….. zvláštní nabídku, nicméně fakt je ten, že mnoho firem na českém trhu se chová podobně. Abyste se nenechali nachytat, doporučuji se podívat na video, popisující obchodní praktiky VMLimited (při pátku stojí za to).

Druhá dnešní zpráva je veskrze pozitivní. Ti z vás, kteří se zajímají o Microsoft certifikace, či již dokonce nějakou mají, pravděpodobně vědí, že existují čtyři úrovně Microsoft certifikací:

 • MCTS – Microsoft Certified Technology Specialist – nejlehčí stupeň, je nutno složit jednu zkoušku
 • MCITP/MCPD – Microsoft Certified IT Professional / Professional Developer – složitější varianta sestávající z několika zkoušek
 • MCM – Microsoft Certified Master – velmi složitá varianta, kromě mnoha zkoušek je nutno projít třítýdenním školením a po jeho skončení složit speciální zkoušku. Certifikovaných masterů není mnoho, stovky celosvětově, v Česku jsou všeho všudy tři (z toho dva pracují v Micrrosoftu)
 • MCA – Microsoft Certified Architect – nejvyšší možná certifikace, kromě požadavků stejných jako MCM je nutno zajet do Redmondu a před komisí navrhnout a obhájit case study dle komplikovaného zadání. Architektů jsou celosvětově desítky, v Česku žádný. Kompletní seznam MCM a MCA je zde.

A proč se o certifikaci tak rozepisuji? S potěšením tímto oznamuji, že v minulých dnech náš MVP Ondřej Ševeček úspěšně splnil všechny body potřebné pro titul Microsoft Certified Master pro oblast Directory, Windows Server 2008 R2 a je tedy jediným ne-Microsoft Čechem, který je certifikovaným Masterem. Upřímná gratulace od celého IT Pro Teamu!

Krásný a pohodový víkend přejí

Kanty & KFL

Comments (8)

 1. No co vím, tak Ondřej je MCM už asi 1/2 roku, nebo ještě déle; podle jeho vyjádření na blogu..:) tak tedy nevím co je to za nové informace…:D

 2. (PS – to o čem tady píšete je jen upgrade jeho stávajícího MCM na R2…;)

 3. Radek says:

  Dobry den,

  rad bych se zeptal, kde je mozno v Ostrave konzultovat Microsoft certifikaci a slozit zkousku? Drive v Ostrave bylo stredisko EIITE, ktere vsak jiz skoncilo.

  Preji pekny den,

  Radek

 4. Kanty says:

  Pokud si dobře pamatuji tak v Ostravě dělá zkoušky školicí středisko AutoContu, případně mě ještě napadá Vergilius IT Expert, zkuste jednu z těchto dvou firem.

 5. Mirek says:

  K MCA gratulace!!!! Kromě toho, že je to hlavně o znalostech, tak bohužel je to trochu i o penězích. Co já vím, tak to není levná záležitost. Tak možná proto je MCA v Čechách a na Moravě tak málo….

 6. Radek says:

  To Kanty: dekuji moc za reakci. Vergilius IT Expert maji z nejakych duvodu delsi dobu nedostupny web. Tak asi jen AutoCont?

 7. Kazzan says:

  Radek: Aktuální seznam dostupných testovacích středisek by měl být k dispozici na Prometric.com, aktuálně volné časy k registraci v Autocontu by měly korespondovat s (nicméně testovací středisko může mít i paralelní způsob registrace než jen přímo přes Prometric) http://www.register.prometric.com/Centers.asp

Skip to main content