IE9 a připnutí na taskbar aka Pinned Site


Jednou z nových funkcionalit IE9 je možnost tzv. připnutí webu na taskbar. Nemyslíme tím fakt, že můžete ikonu přetáhnout na panel, ale to, že můžete upravit svůj web či firemní portál tak, aby pro IE9 nabízel všechny možnosti připnutí. Tedy jumplist se seznamem úkolů, aktivit, aktivních RSS feed nebo odkazy, které vaši uživatelé používají nejčastěji.

Výsledkem pak může být ikona na panelu chovající se prakticky jako aplikace se vším, co k tomu patří. Níže vidíte náhled na připnutý TechNet blog v IE9 (mimochodem - věděli jste, že můžete TechNet blog připnout?). Webů, které připnutí používají, je již celá řada.

ie9_pin

Pokud vás tato funkcionalita zaujala, určitě vás budou zajímat následující dva weby.

Pin My Website je praktický průvodce, který vám automaticky vytvoří JavaScript podle zadaných parametrů. Jde pouze o to zadat veškeré parametry a údaje a výsledkem je .js soubor, který potom zakomponujete do svého webu.

Build My Pinned Site je potom pro pokročilejší uživatele, neboť namísto průvodce nabízí popis jednotlivých sekcí skriptu a možné variace. Díky tomu si skript napíšete sami přesně podle vámi žádaných kritérií.

- KFL

Comments (0)

Skip to main content