Co IT-týden dal: úklid


KFL > Tomáš zaslouženě odpočívá na dovolené, a tak mi připadla příjemná povinnost napsat dnešní CITD. Naštěstí mám o čem psát, takže to nebude nic složitého.

Jako každý rok, i letos nám všem přistál v inboxu e-mail s předmětem “Generální úklid”. Jeho obsahem bylo sdělení, co všechno se bude vyhazovat a jak si všichni máme připravit stoly a vyklidit předměty z určitých lokalit. Je s podivem, kolik věcí člověk nashromáždí během roku, ať už jde o prospekty, vizitky, DVDčka nebo zkrátka jen papíry s nějakým textem, který byl použit (nebo teprve bude). Začalo tedy brunátné násilí.

Ale proč to píšu. Jedním z největších sběratelů čehokoliv s nápisem Microsoft a produktových archiválií je jeden nejmenovaný kolega, který kdysi nechtěl psát na blog. Všude v okruhu 2 metrů od jeho stolu najdete letáky, igelitky, papíry, produtkové krabice, propagační předměty, zkrátka všechno, co se kdy použilo. Jeho stůl doslova přetéká podobným materiálem, takže jeho efektivní pracovní prostor je zhruba 20x20 cm.

Když jsme se k němu s úklidovým úmyslem přiblížili, objevil se na jeho obličeji panický výraz. Hned poté vypukl boj. On se snažil zachránit prakticky všechno, přičemž fascinující byly legitimní důvody, kterými argumentoval. Po krátké týmové poradě jsme mu nakonec ale vysvětlili, že propagační materiály na TechNet konferenci 2008, které během posledních úklidů zatajil a schoval, opravdu nemají žádný význam, nota bene v počtu 280 ks. Nechali jsme mu jeden a zbytek vyhodili. Potom jsme takhle prošli samolepky, tužky, trička a ve finále se vrhli na jeho stůl. Po nějaké hodině se dalo říct, že půlka práce je za námi.

Všechno ale dobře dopadlo a jeho pracoviště nyní vypadá, jako by na něm začal pracovat jen před 4 lety. Ale v pořádku. Je uklizeno a celé naše oddělení skvěje prázdnotou a pořádkem. Až tu o víkendu proběhne úklidová četa, nejspíš to tu v pondělí nepoznáme. Jsem zvědav.

A už neseďte a utíkejte ven, je přece teplo. Hezký víkend!
- KFL a Tomáš (v. r.)

 

P.S. - Text je lehkou nadsázkou. Jen pro jistotu :).

Comments (0)

Skip to main content