Co IT-týden dal: Lego, Kinect a sebeuvědomění


Kanty> Tento týden mě v IT světě zaujaly dvě zprávy. První z nich určitě potěší všechny stavěče výkonných, na nejvyšší míru vyladěných počítačů. Mike Schropp si postavil počítač který je složený ze tří základních desek, tří Core i7 2600k procesorů přetaktovaných na 4,7 GHz, spousty RAM paměti, nějakých SSD disků a zdroje 1200 W společného pro všechny komponenty. Originální je ovšem finální balení, Mike si totiž postavil i vlastní skříň, a to z Lego kostiček. Celý počítač pak vypadá takto:

Jde o skutečně nádhernou “hračku”Veselý obličej Pro podrobnější informace a spoustu fotografií navštivte přímo Lego Folding Farm stránku.

Druhá zpráva se rovněž týká geek světa. Vývojář James Tiller experimentoval se svým XBoxem a Kinectem a pomocí sofistikovaných technik softwarového inženýrství se mu podařilo probudit celý systém k životu a sebeuvědomění. Pokud se chcete podívat, co se stane, když XBox vyzbrojený Kinect senzorem získá vědomí a poprvé spatří svého tvůrce, neváhejte a podívejte se na (pravděpodobně poslední) příspěvek vývojáře.

Pohodový víkend s legem a bez umělé inteligence přejí

Kanty & KFL

Comments (2)

  1. Bude u balezní Xkrabice a kinektu i varování? :d Jako Dance hrajte pouze v odpovídajícím oblečení abyste se nemuseli sledovat na interntu? 🙂

  2. blogCZSK says:

    Předpokládám, že spíš přidáme varování typu "nezapínejte umělou inteligenci, hrozí nebezpečí, že bude chytřejší než vy" 🙂

    – Kanty

Skip to main content