Windows Live Fotogalerie nyní podporuje formát RAW


(převzato z Windows CZ blogu)

Další nástroje pro prohlížení fotek ve formátu RAW ve Windows 7 či Windows Vista již nejsou potřeba: bezplatný program Windows Live Fotogalerie 2011 nyní podporuje tento profesionální formát, stačí si stáhnout Microsoft Camera Codec Pack, a fotky z více než 120 typů fotoaparátů (DSLR) si budete moci prohlížet ve Fotogalerii čí přímo v Průzkumníku Windows.

Ale prohlížení není zdaleka vše, co aktualizovaná Fotogalerie z balíčku Windows Live Essentials 2011 nabízí. Nyní můžete upravovat kopie RAW snímků (převedených do JPEG či JPEG XR), a využít všech užitečných funkcí Fotogalerie - odstranění "červených očí", retušování, odstranění šumu, či další úpravy. A sestavíte-li si panoramatickou fotku či foto-koláž z RAW souborů, výsledné obrázky budou ve vyšší kvalitě než kdykoliv před tím.

S novým balíčkem kodeků vám Windows umožní prohlížet, organizovat a upravovat digitální fotky v široké paletě formátů včetně RAW, PNG, TIFF a mnoha dalších, ať už jste je pořídili svým mobilním telefonem, kompaktním či profesionálním fotoaparátem.

Prohlédněte si krátké video (v angličtině).

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content