Výsledky průzkumu spokojenosti – jaro 2011


Bývá železným zvykem informovat vás o tom, jak dopadl uplynulý průzkum spokojenosti se společností Microsoft mezi IT odborníky. Tedy těmi z vás, kteří jsou u nás registrováni jako IT odborníci a libovolným způsobem využívají některé z našich TechNet služeb. Nejinak tomu bude i o letošních prázdninách, kdy přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co jsme od vás slyšeli, a především toho, co s tím budeme dělat.

Pro letošní rok jsem si dal stran tohoto článku jediný závazek - bude co nejstručnější. Předešlý byl podle několika komentářů příliš dlouhý, stejně jako ten předloňský, předpředloňský a tak dále.

Jak jsme tedy dopadli?

Dopadli jsme oproti průzkumu podzimu 2010 výrazně lépe, za což všem respondentům patří velké poděkování. Děkujeme!

Ve výsledku jsme poskočili v hodnocení o 8,2 %, v absolutních hodnotách potom o 8 bodů. Pro lepší ilustraci stačí snad dodat, že jsme se vrátili na úroveň vaší spokojenosti z loňského jara. Dohnali jsme tedy propad a snad se nám podaří tempo udržet i pro nadcházející průzkum :).

Klíčové oblasti spokojenosti

V drtivé většině se v komentářích objevily následující oblasti, s kterými nejste příliš spokojeni:

 1. Komplexní licenční politika
 2. Cenová politika
 3. Technická podpora (dostupnost u některých verzí produktů)

Naopak nás potěšily následující komentáře:

 1. Kvalita Windows 7, Hyper-V a Windows Serveru 2008 R2
 2. Služby českého TechNetu (děkujeme 🙂
 3. Vstřícnost pracovníků společnosti Microsoft a její přístup ke komunitám

A co dál?

I nadále se v aktivitách služeb českého TechNetu zaměříme na udržení stávající úrovně spokojenosti a další posun v oblastech, které vás trápí.

Budu se opakovat, ale kupříkladu licenční či cenová politika patří k věcem, které lokálně bohužel neovlivníme. Jedinou šancí v rámci TechNetu je nadále se zaměřovat na kvalitní licenční obsah, jeho další rozšiřování, a dostupné prostředky pro řešení vašich otázek. Česká TechNet fóra jsou v tomto ohledu unikátní, neboť licenční sekci kromě moderátorů obhospodařuje též společnost DAQUAS, která se licenčními odborníky jen hemží. Nezapomeňte také, že v rámci spřáteleného sdružení Windows User Group čas od času běží licenční přednášky, kde je možnost získat informace a vysvětlení. Nemusím snad podotýkat, že otázka licencování je samozřejmě též v kompetenci našeho informačního centra a partnerů s licenční kompetencí.

Stejně tak budeme nadále pokračovat v poskytování technické podpory zdarma v rámci (opět) TechNet diskuzních fór. Jejich technologické členění a široká základna odborníků z řad komunit a profesní veřejnosti za poslední rok vyřešila více než 1200 otázek či technických zádrhelů, třeba pomohou i vám.

Závěrem…

Za český a slovenský tým služeb Microsoft TechNet bych rád znovu poděkoval všem, kteří si našli čas vyplnit průzkum spokojenosti. Veškeré komentáře a hodnocení slouží jako vodící linka pro naše aktivity a jen výsledky tohoto průzkumu zjistíme, zda svou práci děláme dobře.

Další vlna průzkumu se blíží a vypukne již v září. Budeme se těšit na vaše ohlasy.

Karel Florian a TechNet tým

Comments (2)

 1. darina says:

  Dobrý den všem,

  dovolila bych si podotknout, že licenční politika Microsoftu není komplexní (v tom anglickém, negativním smyslu slova) o nic víc než jeho komplexní (v tom českém) nabídka produktů.

  Pokud by někdo chtěl vytvořit – co se rozsahu nabídky týče – druhý Microsoft, potřeboval by na to spojit tak 5-7 dodavatelů. Při plném vědomí prohlašuji, že licenční politika, která by takto vznikla, by byla TEPRV totální guláš, narozdíl od toho dlouhého jídelníčku s přílohami, kterým teď disponuje Microsoft.

  A kdo se domnívá, že licenční ujednání k jednotlivým produktům MS jsou příliš přísná, složitá, nesrozumitelná, atd. – má možná pravdu, ale nejspíš si nikdy nedopřál nahlédnutí do jakékoli jiné smlouvy, třeba GNU z linuxového světa… Microsoft za poslední léta významně pokročil v konzistenci a přehlednosti a čte se už docela dost dobře. Zkuste srovnání.

 2. TrSek says:

  To darina: to ale neznamena ze nieje co zlepsit.

  Reci ze inde je to horsie mi vazne vadia.

Skip to main content