Plánujete přechod na Windows 7? Nezapomeňte na integraci IE9


 Okurková sezóna jako klidnější období roku často slouží k tomu, abychom jako správci sítí udělali pořádek ve věcech, na které během roku není příliš mnoho času. Optimalizují se nastavení, odlaďují se skripty a dochází i k aktualizacím základních instalačních imagí. Kromě přidávání aktualizací, service packů a nových verzí programů stojí za zvážení i přidání Internet Exploreru 9.

Ať už aktualizujete stávající Windows 7 image, či plánujete přechod na Windows 7, neměli byste zapomenout přidat Internet Explorer 9 (IE9) do instalačního obrazu. Nasazení IE9 má hned několik důvodů:

 1. Dodatečné uživatelské funkce IE9 v kombinaci s Windows 7, např. možnost zarovnání okna, připnutí stránek na hlavní panel a možnost doprogramovat dodatečnou funkcionalitu, například pro intranetové nebo internetové aplikace.
 2. Lepší zabezpečení koncových uživatelů prostřednictvím nových funkcí, jako je application reputation.
 3. Podpora HTML5 a HW akcelerované grafiky, díky čemu lze lépe využít HW možnosti dnešních počítačů nebo počítačů, které nakoupíte v budoucnu.
 4. lepší kompatibilita internetových aplikací mezi IE9 a IE10, který bude součástí další verze systému Windows.
 5. V případě, že jste netestovali aplikace s IE8, nedává smysl jejich testování s touto starou verzí a je lepší provést testování přímo s novou verzí IE9.

Pokud vás zajímají podrobnější informace o IE9, můžete využít článek z TechNet Flash zpravodaje, případně přímo linky na dokumenty týkající se nasazení IE9 v podnikovém prostředí:

Jako poslední dodávám link na stránku umožňující stažení IE9 a nástrojů pro přizpůsobení.

- Kanty

Comments (2)

 1. JN says:

  Diky za clanek, deployovat uzivatelske stanice s IE9 ma urcite smysl. Nevite nahodou, jestli uz je venku fix na vytuhavani MMC po instalaci IE9? viz napr. jwr51.blogspot.com/…/unable-to-close-emcmmc-with-ie9.html

 2. blogCZSK says:

  Dobrý den,

  fix zatím k dispozici není, ale pracuje se na něm. Jakmile bude hotový, budeme informovat na TechNet blogu.

  – Kanty

Skip to main content