Práce s kolegy na dokumentech přes SkyDrive


Skydrive je dokonalý nástroj pro ukládání dat na internet s možným přístupem odkudkoliv. Microsoft si ale uvědomuje, že uživatelé SkyDrivu chtějí více než pouze ukládání dat, a proto SkyDrive umožňuje sdílení těchto dat s přáteli a kolegy. To však není vše. Pomocí SkyDrive můžete s kolegy či přáteli pracovat na stejném projektu najednou v reálním čase – jak v Excelu, OneNote, tak nyní dokonce i ve Wordu.

Když se svými kolegy a přáteli pracujete na stejném dokumentu třeba v Excelu v Office Web Apps nebo rovnou v Excelu nainstalovaném na vašem počítači, ve spodní části okna se vám zobrazí seznam uživatelů, kteří momentálně editují vámi právě otevřený dokument.

Změny vašich přátel jsou automaticky aktualizované přímo do dokumentu, takže když pracujete v Excelu nebo OneNote, které můžete zdarma používat prostřednictvím Office Web Apps, každá informace, kterou váš kolega či kamarád zapsal, je v reálném čase aktualizovaná i na vašem počítači. Změny v textu se pro zmenšení přenosu dat po internetu aktualizují jednou za 5 sekund.

Pokud pracujete na dokumentu ve Wordu a sdílíte jej, Word vám ukáže, že určitá data v dokumentu byla změněna, ale pro aktualizaci a zobrazení změn je nutno stisknout tlačítko “Uložit”, čímž se dokument uloží a Word si opětovně nahraje aktualizovaná data. Veškeré změny, které v daném dokumentu udělal váš spolupracovník, budou následovně zvýrazněny zelenou barvou pro lepší orientaci.

- Kanty

(převzato z Windows CZ blogu)

Comments (0)

Skip to main content