Windows Live Hotmail: změny v podpoře SSL


V listopadu loňského roku byla zpřístupněna podpora HTTPS kryptování pomocí SSL při přístupu k Hotmail účtům. Tato možnost byla k dispozici jako volitelná a bylo potřeba ji nastavit ve vlastnostech účtu. Po aktivaci HTTPS bohužel docházelo k nepříjemnému jevu, kdy přestal fungovat klient Windows Live Mail, Outlook connector a další programy, které na klientském počítači zpracovávaly poštu z Hotmail účtů.

Situace se nyní změnila k lepšímu. Windows Live team včera oznámil rozšíření podpory SSL:

  • Windows Live Mail – není potřeba cokoliv nastavovat, je potřeba pouze nejnovější verze programu (ke stažení zde, případně pomocí Windows Update), následně bude SSL automaticky aktivováno a všechny přenosy mezi službou a klientem budou kryptované.
  • Outlook Connector – stejně jako u Live Mailu, pokud aktualizujete na nejnovější verzi konektoru, SSL připojení bude aktivováno automaticky.
  • Rozšířená podpora SSL při přístupu na webové stránky – pokud si aktivujete SSL přístup, všechny přístupy na doménu hotmail.com, live.com, případně na další domény Live rodiny budou využívat SSL.

Připojení z mobilních zařízení zůstává beze změn. Ať už jste připojení pomocí ActiveSync či POP3, v obou případech je HTTPS již delší dobu využíváno.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content