Co IT-týden dal:létání v kanceláři


Kanty> Většina z vás už pravděpodobně slyšela o Microsoft Flight Simulatoru. Pro ty, kteří neznají: jak název napovídá, jde o počítačovou hru simulující létání, se snahou o co nejrealističtější dojem. Můžete si vybrat reálné letadlo, reálný terén a virtuálně vzlétnout do oblak (ostatně zájemci si mohou na výše uvedeném linku stáhnout trial verzi).

Flight Simulator samozřejmě umožňuje i hardwarové rozšíření, lze využít více monitorů pro panoramatický výhled, ovládání pomocí joysticků a další lahůdky. Jedno z takových rozšíření dorazilo na otestování i k nám do kanceláře:

WP_000140

Pravda, tady už je hardwarové rozšíření “drobet” větší. Kromě ovládacího panelu napodobujícího kokpit letadla se celé monstrum rovněž pohybuje podle toho, jak letíte, a celý zážitek z létání je zase o třídu výše.

Abych se ale dostal k hlavnímu tématu: kdyby vás náhodou KFL někdy zval, ať se s ním proletíte, nechoďte (tedy pokud chcete přežít). Když si KFL sedl do simulátoru, plechy varovně zadrnčely a už samotný start byl požitkem pro oko znalce i neznalce. Já jsem neznalec, ale přece jen mám pocit, že start se neprovádí pomocí esíček od jednoho okraje dráhy ke druhému. Nějakým zázrakem KFL nakonec odstartoval a následně prohlásil, že zkusí průlet stromy. Zadařilo se, letadlo přežilo, stromy nikoliv. Poté se KFL vznesl do bezpečné letové hladiny a začal experimentovat. Když ho to přestalo bavit, začal zkoumat, kamže to má vlastně letět. Když se mu to nepodařilo zjistit, naštvaně nasměroval stroj na moře a vypnul motor. Jelikož měl docela slušnou rychlost, stroj plachtil a nechtěl padat. Ta samozřejmě KFL nemohlo uspokojit, proto po vzoru kamikadze otočil stroj na křídlo a letem střemhlav ukončil svou Flight Simulator anabázi krásnou šipkou do moře.

Teď už tedy vím, jak nelétat, a už se těším, až si létání vyzkouším osobněVeselý obličej

KFL > Já bych jen dodal, že skluz po křídle byl velmi efektní. A také to, že ačkoli jsem v "kokpitu" seděl poprvé v životě a FS hrál zhruba potřetí, nebyl můj výkon nijak špatný. Dokázal jsem nahodit motory, vysunout klapky, vyrolovat na ranvej (kterou jsem teda chvíli hledal), odstartovat, zkrátka všechno tak, jak má být. Můžu být spokojený :).

Krásný prázdninový víkend přejí,
- Kanty & KFL

Comments (2)

  1. Kazzan says:

    Hezká hračka 🙂

  2. Václav Dajbych says:

    Máte na tom Microsoft Flight, nebo zatím jen Microsoft Flight Simulator X Acceleration?

Skip to main content