Windows Server Solutions Phone Connector dostupný jako Release Candidate


Na oficiálním blogu týmu Small Business Serveru se objevila velice zajímavá informace o dostupnosti tzv. Windows Server Solutions Phone Connectoru ve stádiu RC. Že nevíte, co by to mělo být? Tento konektor je určen pro nového bratříčka v rodině SBS, a to konkrétně pro edici Essentials. Ano, Windows Small Business Server 2011 Essentials bude mít svou aplikaci pro Windows Phone 7, pomocí které bude správce mít možnost provádět některé úkony pro správu. Takový malý SBS Essentials Dashboard.

clip_image001

Samotná aplikace pro Windows Phone 7 bude mít svou „živou“ dlaždici na základní nabídce start. To opět usnadní přehled, protože správce bude mít pouhým pohledem na dlaždici informace o stavu jeho sítě. A jaké stavové informace bude dlaždice zobrazovat?

 • Počet a druh výstrah (informace/výstraha/chyba)
 • Procento užití diskového prostoru na SBS serveru
 • Jméno SBS Essentials serveru

Po klepnutí na dlaždici a ověření se jménem a heslem správce se již objeví samotné menu pro správu, pomocí kterého můžete provádět následující úkony:

Zobrazení výstrah – Výstrahy budou zobrazovány buďto zvýrazněně, tedy jako aktivní výstraha, nebo „zamlženě“ a to bude signalizovat, že je výstraha již neaktivní. Po kliknutí na jednotlivou položku se zobrazí plné znění výstrahy stejně, jako kdybyste byli na serveru.

Správa uživatelů – V této sekci bude administrátor schopen provádět základní úkony jako:

 • Zobrazení detailů uživatelských účtů
 • Povolení či zakázání uživatelského účtu
 • Změna hesla uživatele

Správa počítačů – Sekce správy počítačů je opět určena pro základní správu a poskytne správci toto:

 • Zobrazení detailů všech počítačů včetně MACů, které jsou připojené do SBS domény i „světa“
 • Zobrazení informací o posledním zálohování každého zařízení
 • Zapnutí nebo naopak vypnutí zálohování jakéhokoliv počítače (ne MAC) či serveru.

Zprovoznění této funkcionality bude vyžadovat instalaci SBS 2011 WP7 Connector Add-Inu (doplňku) do SBS Essentials Dashboard a zároveň stažení aplikace z Marketplace. Pro více informací či stažení testovací verze se připojte ke stránce Microsoft Connect http://connect.microsoft.com/sbs.

- Jan Pilař (MVP)

Comments (2)

 1. Klasické servery says:

  To vypadá docela zajímavě, bude existovat i verze pro neSBS servery?

 2. blogCZSK says:

  Add-iny neboli doplňky přímo podporuje nové SBS, Windows Home Server

  (původní i nová verze) a Storage Server Essentials. U těchto serverů doplněk buď už existuje, nebo se na něm intenzivně pracuje. Ostatní servery add-iny (zatím) přímo nepodporují, tam je potřeba využít případné standardní aplikace třetích stran.

  -Kanty

Skip to main content