Co IT-týden dal: stávka, rally, challenge a Home edice


KFL > Těžko bychom tento týden našli téma, které bylo v médiích více propíráno. Stávka. A proto i my jí věnujeme krátkou zmínku. Byla, a už není. Zbytek týdne se nesl v duchu standardních pracovních povinností. Vyšlo poslední číslo TechNet Flash zpravodaje pro tento fiskální rok, uzavírají se všechny aktivity, doúčtovávají se faktury, počítají se zbylé peníze v rozpočtech, a také se plánují letní dovolené. Dalo by se říct, že celá firma se chystá nadechnout před startem nového fiskálního roku - mám to období léta rád, má v sobě příslib něčeho nového a čerstvého.

Ale na lehčí notu - pokud nemáte na víkend žádný program a rádi byste se potkali buďto s Tomášem Kosánem, který vás tu až donedávna oblažoval inteligentním humorem, Helenou Pilařovou/Meisnerovou, která se snažila svého času o totéž, nebo s Honzou Pilařem (MVP), můžete! Rally Krkonoše se jede už zítra a tým tvořený mimo jiné právě těmito třemi blázny startuje také! Čili, jestli vás baví auta a závody, vyražte. Když to spojíte a navštívíte tým Pilař/Kosán (WRCko Rally tým) v jejich servisním zázemí a zmíníte, že jste čtenáři našeho blogu, dostanete malý dárek :).

Já se pro tuto chvíli rozloučím. Musím jít studovat poučné materiály, neboť dnes večer zcela poprvé sám hlídám naši ratolest, přičemž jsem zjistil, že vlastně vůbec nic nevím :)). To bude ta správná challenge.

Kanty> Tak jsem zase jednou vypekl sám sebe. Během tohoto týdne jsme měli za úkol připravit cca padesát notebooků na nejmenovanou akci. Součástí požadavků bylo mimo jiné i nastavení restrikcí na uživatelský účet tak, aby počítač nedovoloval zásadní změny v systému a po odhlášení vše uvedl do původního stavu. Coby profesionál jsem vypiplal lokální politiky, logoff skripty a další věci a s pocitem neporazitelnosti přijal dodávku notebooků, abych následně zjistil, že jsou na nich Windows 7 Home Premium. Na těch samozřejmě politiky nefungují, logoff skript se na uživatele nastavit nedá, protože konzole pro správu uživatelů nefunguje a tak dále. I nastalo chaotické invenční vymýšlení náhradních variant a skriptů. Nakonec se vše víceméně podařilo, ale pocit profesionála, který má vše pod kontrolou, mě na dlouhou dobu opustil.

Každopádně ponaučení je jasné: pokud nechcete dopadnout jako já, vždy si ověřte, jakou edici Windows do své firemní, doménové, politiky využívající sítě kupujete. Nejsou Windows jako Windows:)

Krásný (chladnější) víkend,
KFL & Kanty

Comments (0)

Skip to main content