Lync 2010 Adoption and Training Kit


Ucelený zdroj informací pro administrátory, manažery, uživatelskou podporu a školitele, který vám usnadní plánování nasazení, používání a školení uživatelů komunikačního řešení Microsoft Lync 2010.

Celá sada je rozdělena do tří hlavních částí: nasazení produktu, školení uživatelů a nástroje a aplikace. Obsahuje několik desítek příruček, návodů a připravených seznamů úkolů a kroků, které je dobré při nasazení produktů projít. Umožní vám tak připravit celý projekt implementace mnohem snáze. Jeho nejzajímavější obsah si v krátkosti projdeme.

Nasazení produktu

· Project Workbook – Komplexní přehled celé implementace v jednom, který umožňuje definovat jednotlivé kroky a sledovat jejich průběh, celý postup je již načrtnut dle Best Practices. Celá sekce Nasazení produktu je dále rozdělená obsahově pro jednotlivé projektové kompetence zmiňované v úvodu.

clip_image001

· Planning, Pilot, Awareness, Rollout, Training, Support – příručky, dokumenty, ideální postupy, Best Practices a případové studie pro jednotlivé části celé integrace produktu.

clip_image002

Školení uživatelů

· Prezentace pro uživatele produktu a management, produktové příručky a návody, časté otázky, řešení problémů, e-mailové šablony, a výuková videa pro různé typy zaměstnanců dle dostupného času a prostředků. Seznamy kroků a funkcí, které naučit jednotlivé uživatele. Připraveno dle materiálů IT oddělení společnosti Microsoft.

clip_image003

Aplikace a nástroje

· IM an Expert – doplněk, který umožňuje uživatelům odeslat svůj dotaz do jakési databáze znalostí, která podle klíčových slov vyhledá správnou odpověď nebo přepošle otázku uživateli, který má danou oblast v kompetenci.

· Conversation Translator – poskytuje možnost automatického překladu textu v konverzaci, ocení především uživatelé nadnárodních společností.

· Tabbed Conversations – doplní možnost seskupit jednotlivé otevřené konverzace do jednoho okna pomocí záložek.

clip_image004

· Group Chat Stress – ideální nástroj pro testování výkonu vašich serverů, tedy kolik konverzací, videokonferencí a připojených uživatelů dokážou zvládnout.

· Lync Custom Intranet Site a Lync How-to – připravená webová šablona představující celé řešení uživatelům a poskytující odkazy na relevantní zdroje a výuková videa, která můžete umístit na váš intranet nebo použít v prezentacích produktu.

clip_image005

Více informací, jednotlivé příručky a odkazy na stažení jednotlivých nástrojů k dispozici na http://lync.microsoft.com/Adoption-and-Training-Kit/.

- Petr Vlk (WUG Písek)

Comments (0)

Skip to main content