Video, prezentace a Q&A ze třetího dílu virtuální akademie


Pokud jste minulý týden v úterý nestihli třetí díl virtuální akademie na téma “Vysoká dostupnost”, můžete využít záznam a prezentaci, které jsou k dispozici na těchto odkazech:

Virtuální akademie – 03 – Vysoká dostupnost – prezentace

Virtuální akademie – 03 – Vysoká dostupnost – video

Připomínám, že další díl virtuální akademie, tentokrát zaměřený na rodinu produktů System Center,  začíná již dnes v 16:00. Připojit se můžete pomocí tohoto linku (Live Meeting umožňuje přístup půl hodiny před začátkem), kompletní informace o celé sérii naleznete v tomto článku.

Otázky a odpovědi:

SCVMM beru jako nadstavbu Hyper-V Manageru. Ovšem v Hyper-V mohu nastavit domovský nod pro jednotlivé virtuální mašiny, na který se po naběhnutí všech nodů dané virtuály přestěhují (sice v rozmezí hodin, ale i tak 🙂 ). V SCVMM jsem toto nastaveni nenašel. Opravdu je potřeba pro management Hyper-V clusteru používat oba nástroje?
Toto nastaveni ve VMM chybí, je nutno použít Failover Cluster Manager.

Lze nějak pomocí VMM přenést fyzický server do neclusterovaného prostředí? Máme nedůležitý server, který není třeba aby byl clusterován, ale VMM to na konkrétní server přenést nedokáže (nebo to alespoň tvrdí). Museli jsme ho nově naistalovat na konkrétní nod. Tak jen jestli jsme jen nedokázali najít potřebné tlačítko.
Jediné řešení je export virtuálního stroje z Hyper-v Manageru, smazání původního virtuálního stroje a následný import na požadovaný fyzický server.

Bylo tu řečeno, že je třeba vysokou dostupnost řešit komplexně na všech úrovních. Jak Microsoft řeší vysokou dostupnost na úrovni připojení hypervisoru k síti, tedy k min. dvěma přepínačům?
Tuto věc řeší ovladače síťových karet pomocí teamingu, více informací je v prvním dílu virtuální akademie.

Je možné nastavit lepší kvalitu záznamů z Virtuální akademie? Video vypadá jako by mělo 256 barev.
Virtuální akademie běží na centrálním LiveMeeting serveru Microsoftu, kde je k dispozici jediný výstup záznamu, u něhož bohužel nejsme schopni měnit parametry.

Jaký je stav obnovení provozu mstv.cz?
Situace kolem mstv.cz je složitější, než se zpočátku zdálo, v tuto chvíli nejsme schopni říct, kdy dojde k obnovení provozu. Každopádně na obnovení usilovně pracujeme, boj s větrnými mlýny nevzdáváme.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content