Co IT-týden dal: Češi, do toho! Aaargh!


Kanty > Tento týden se v pracovní době nesl ve znamení účasti na Gopas TechEd konferenci, kde jsme měli stánek s bohatou nabídkou materiálů o Azure a dalších technologiích. Zájem byl veliký, odpovídali jsme na dotazy, co nám síly stačily. Celá akce byla ostatně prodchnuta přednáškami na téma cloud a jeho služby a účastníkům přinesla hodně zajímavých informací.

Mimopracovní době vévodil hokej. Moje mladší dcera (2,5 roku) má ve zvyku usadit se na gauč, houpat se a přitom narážet do opěradla. Opravdu nevím, proč to dělá, ale tuto činnost provozuje od doby, kdy byla schopná se posadit. Vzhledem k tomu, že jí to neubližuje a naopak vypadá spokojeně, necháváme jí bouchat. Při pondělním odpoledním zápasu s Dánskem se znovu obouchávala, nicméně na základě řvaní z ochozů k tomu přidala pokřik “Češi, Češi” (znělo to pak jako Bouch – Češi – Bouch – Češi), čímž mě opravdu potěšila a ujistila, že své děti vedu správnou životní cestou :).

Horší už to bylo se sousedem. V sobotu večer jsme se vypravili do občerstvovacího zařízení sledovat zápas ČR:Lotyšsko a když se mě soused v polovině utkání zeptal, jestli my jsme ti červení, musel jsem si na uklidněnou objednat panáka (zeleného). Poté jsem mu vše podrobně vysvětlil a soused už má potřebné informace (povídal, že jako evangelista jsem opravdu dobrý). Jen se trochu obávám nedělního zápasu s Ruskem, nevím jak sousedovi vysvětlit že tentokrát jsou červení ti druzí :(.

KFL > Ano, ano, Gopas TechEd. Byli jsme tam, resp. náš stánek, po celou dobu. Já bohužel ne. Minulou neděli jsem byl poučen zkušenějším, že mám na zahradě pýr plazivý, což je největší ***** ze všech plevelů (za hvězdičky si dosaďte libovolné hanlivé podstatné jméno) a je nutno ho ze záhonků vykopat. A tak jsem kopal. Tak dlouho, až moje již 6 týdnů bolavá záda hodila ručník do ringu a já se zhroutil v křeči na zem. I přes tradiční dávky medikamentů se stav nelepšil, a tak jsem v úterý vyhlásil kapitulaci i já, a ulehl. Ve středu potom rychlá návštěva nemocnice a teď už jen klid a klid, nezatěžovat, neohýbat, nezvedat, nesedět, a jen chodit. Stav je nyní lepší, ale vzhledem k tomu, že mám příští týden dovolenou, která byla určena primárně k práci na zahradě, jsem poněkud rozezlen. Holt budu jen postávat a pokřikovat na pomocníky.. Nedá se svítit :).

A pozor - nezapomeňte na naši virtualizační akademii, která startuje již příští úterý v 16:00 h!

Hezký a pohodově strávený víkend,
Kanty & KFL

Comments (0)

Skip to main content