Kam zmizely bezpečnostní příručky?


Pokud jste používali bezpečnostní příručky (security guides) pro některé Microsoft produkty a nemůžete najít jejich aktuální verze, zbystřete.

Bezpečnostní příručky nezmizely, pouze se změnil způsob jejich doručování a zobrazování. Namísto samostatných příruček, orientovaných na specifický produkt, můžete mít nyní všechny příručky pohodlně při ruce na jednom místě díky Security Compliance Manageru (SCM).

Pro přístup k nejnovějším bezpečnostním příručkám je nutné udělat následující:

  • Stáhněte a nainstalujte Security Compliance Manager
  • Naimportujte bezpečnostní šablony. Na výběr je Windows 7, Windows Server 2008 R2, Internet Explorer a další (seznam viz níže)
  • Klikněte na záložku Documents u dané šablony

Pro nápovědu týkající se instalace použití doporučujeme  SCM TechNet Wiki, případně navštivte odpovídající stránku na Microsoft TechNet.

Z hlediska bezpečnostních šablon máte k dispozici aktuální nabídku (postupem času se bude rozšiřovat):

 

Microsoft Solution Accelerators

SCM je jedním z mnoha nástrojů, které vznikly v dílně Microsoft Solution Accelerators týmu. Tento tým mimo jiné vytvořil Microsoft Assessment and Planning Toolkit, Microsoft Deployment Toolkit, s cílem dodat IT profesionálům ucelenou řadu automatizovaných nástrojů pro plánování, nasazení, zabezpečení a správu Microsoft technologií. Všechny tyto nástroje jsou k dispozici zdarma a mají plnou technickou podporu Microsoftu. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na stránku Microsoft Solution Accelerators.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content