Možnosti zadávání intranetové adresy do panelu Adresa v IE9


Pokud do panelu Adresa aplikace Internet Explorer 9 zadáte jednoslovnou položku, například "web", prohlížeč bude daný text považovat za klíčové slovo a provede hledání na internetu. Může ale nastat také situace, že dané slovo je i zároveň adresou intranetového portálu. V tomto případě se v oznamovacím pruhu dole zobrazí výzva, zda uživatel nechce na adresu portálu přejít.

Aby aplikace Internet Explorer 9 přešla po zadání jednoslovné položky ihned na intranetový portál, stačí do adresy doplnit na konec lomítko (/), a zadat tedy například "web/" místo "web".

Toto chování můžete také nastavit přes Nástroje > Možnosti Internetu > Upřesnit > sekce Procházení > možnost Přejít na intranetový server po zadání jednoslovné položky. Poté se vám při jednoslovném zadání automaticky otevře intranetový portál. Pokud následně potřebujete vyhledávat na internetu slovo, které je zároveň adresou intranet serveru, stačí před dané slovo napsat otazník, tedy “?itweb”.

- Kanty

Comments (2)

  1. chatumabub says:

    presne to jsem potreboval. Diky 🙂 Marne se ale snazim prijit na to, jak po spusteni IE otevrit zalozky z predchozi relace. (tak jak to nabizi Firefox). Nevite?

  2. Kanty says:

    Tahle možnost v IE je, stačí otevřít novou záložku. Objeví se seznam nejčastěji otevíraných stránek a ve spodní části je volba "reopen last sesstion", případně "reopen closed tabs".

Skip to main content